Doma

POZOR! Na Táborsku se potuluje 50 býků, utekli majiteli z ohrady

Téměř 200 býků uteklo svému majiteli z ohrady nedaleko obce Borotín. Podle posledních zpráv se podařilo část skotu odchytit, ale v lesích na Táborsku se stále pohybuje 56 býků, které se nepodařilo během dne dopátrat. I když býci nejsou agresivní, úřady doporučily obyvatelům v okolí obce pohyb se zvýšenou opatrností.

Útěk stáda býků z ohrady hlásil majitel na tísňovou linku už v ranních hodinách. U odchytu mladých býků zasahovalo devět jednotek hasičského sboru Jihočeského kraje, přičemž se jim podařilo zahnat do provizorních ohrad dvě třetiny z nich. Při hledání ztraceného skotu pomáhal v odpoledních hodinách také policejní vrtulník.

Viděli jste býky na útěku ve vašem okolí? Máte jejich fotografie nebo video? Pošlete nám je na adresu zpravy@nova.cz. Děkujeme.

Na základě dohody velitele zásahu, majitele a veterináře bylo pátrání v 17:13 přerušeno kvůli špatné viditelnosi, další postup se bude řešit zítra kolem osmé hodiny.

Související obsah

"Přestože nepředpokládáme, že by volně pobíhající býci byli nebezpeční, doporučujeme občanům, kteří budou dnešní noc v oblasti mezi obcemi Borotín a Sudoměřice u Tábora, aby byli obezřetní. Býci nikoho neohrožují, i tak žádáme občany v uvedené lokalitě, aby se zde pohybovali se zvýšenou opatrností," uvedla v oficiálním vyjádření tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz