Už zítra v poledne má u ostravského krajského soudu pokračovat hlavní líčení s Petrem Kramným, který podle obžaloby na dovolené v Egyptě zavraždil manželku Moniku a dceru Klárku. Jenže je možné, že líčení se nebude konat.
A rozhodně to není kvůli nemoci soudkyně nebo nějakým jiným objektivním potížím. O odročení totiž podle všeho bude žádat Kramného obhájkyně Jana Rejžková.
A důvod? Podle deníku Blesk Rejžková tvrdí, že nemá v ruce čerstvě vypracovaný revizní lékařský posudek a rozhodně potřebuje čas, aby si ho mohla nastudovat.
"Do současné doby mi soud revizní posudek nedoručil. Zvažuji další kroky," řekla Rejžková Blesku. A je vysoce pravděpodobné, že oněmi dalšími kroky bude žádost o odročení procesu.
Související obsah
Hlavní líčení by tak v tom případě pokračovalo až po Novém roce. Nespokojenost Rejžkové je přitom pochopitelná - soudem zadaný revizní lékařský posudek je totiž naprosto zásadní.
Jeho autoři, kteří by měli ve čtvrtek u soudu vypovídat, totiž mají rozlousknout, jak Monika s Klárkou vlastně zemřely. Dosavadní posudky obžaloby a obhajoby si totiž výrazně odporují a neshodnou se v podstatě vůbec v ničem.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz