Schengen

V Praze se sešla Visegrádská čtyřka, řeší ochranu schengenu

Témata schengenských hranic se stejně jako v Bruselu řeší dnes i v Praze. Sešli se tam zástupci ministerstev obrany Polska, Maďarska, Slovenska a také České republiky, setkání svolal český ministr obrany Martin Stropnický z hnutí ANO.

 Do Prahy měli původně přije tři ministři z Višegrádské čtyřky, ale nakonec přijel do České republiky jen maďarský ministr obrany Ištván Šimičko, se kterým se minulý týden sešel český ministr obrany přímo v Maďarsku. Polsko a Slovensko vyslalo na jednání delegace vedené státními tajemníky. Nicméně téma jednání se nezměnilo.


Zástupci zemí by dnes měli vyhodnotit dosavadní kroky týkající se ochrany schengenské hranice. A patrně nejdůležitějším tématem dnešního jednání bude pomoc Makedonii, která nyní čelí vlně uprchlíků. Země V4 již dostali seznam požadavků kde je například prosba o kamiony. Český ministr obrany Martin Stropnický už minulý týden oznámil, že Česko do

Související obsah


Makedonie vyšle několik desítek policistů a právě dnes by se mělo na jednání dohodnout zda do této balkánské země odjedou i vojáci. Na summitu by se také měla hodnotit bezpečnostní situace v Evropě. Výsledky jednání bychom měli znát zhruba za hodinu.

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz