Robot

Vybrat ideálního partnera je snadné. Pomůže vám robot

Nalézt vhodného partnera už nemusí být problém. Studentka z Ameriky zaujala myšlenkou, že počítač dokáže odhadnout naše vnitřní pocity lépe než kdokoliv jiný, dokonce lépe než my sami, a díky tomu nám pomůže vybrat vhodný protějšek.

Počítač dokáže pomoci při výběru partnera. Tímto názorem se proslavila americká studentka Nicole Heová z New York Univertsity. Ta sestavila malého robota, který snímá kožní reakce člověka a na základě analýzy snímků dokáže vybrat ideálního muže a ženu pro každého testovaného.


Přístroj True Love Tinder Robot, jak ho Nicole Heové nazvala, funguje velmi jednoduše. Na stojánek se postaví mobilní telefon, ve kterém jsou nahraté fotografie možných partnerů, které jsou vybrané seznamovací aplikací Tinder a ty se pravidelně prolínají na displeji mobilu.

Související obsah


Zájemce, který hledá nového partnera, položí ruku na speciální podložku, ze které robot snímá kožní reakce při pohledu na fotografie možných partnerů. Zájemce naslouchá hlasu robota, který mu rukou ukazuje, buď na křížek, znamená to, že tento partner není vhodný, anebo ukáže na srdce, partner vyhovuje potřebám zájemce.


Jaký bude osud tohoto robota, se zatím neví. Tento týden ho budou testovat účastníci ITP Winter Show v New Yorku. Studentka potvrdila agentuře Reuters, že jeho sestavení nebylo vůbec snadné. Využila při tom znalostí, které získala při studiu university.

iva, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz