Hry

Čtverečkovaný papír a tužka: Tyhle tři hry jsme hráli všichni! ANKETA

Čtverečkovaný papír a tužka: Tyhle tři hry jsme hráli všichni! ANKETA
Zdroj: Profimedia

Pamatujete? Ve škole jsme je hráli o přestávkách a především v nudných hodinách čehokoliv všichni. Nebo vy snad ne? A která byla vaše nejoblíbenější? Hlasujte v anketě.

Tyhle tři hry na čtverečkovaném papíře jsou prostě legendární. Některé z nich už dnešní děti možná neznají nebo dávají přednost jiným, my je ale ve škole jako malí hráli skoro všichni. Byly to Piškvorky, Lodě a Území. Všechny jsou vždy pro dva hráče a tedy ideální do školní lavice. Připomeňte si je. a kterou jste měli nejradši?

Území

Hra, které se říkalo také Židi nebo Hradby spočívá v tom, že dva hráči střídavě označují průsečíky na kostičkovaném papíře puntíkem své barvy a cílem je vytvořit síť sousedních puntíků, která obklíčí minimálně jeden puntík soupeře. Cílem je zabrat co největší území, přičemž lze obklíčit soupeřovi i celé území.

Související obsah

Piškvorky
Hráči střídavě zakreslují do papíru jeden kolečka a druhý křížky a cílem je vytvořit nepřerušenou pětici svých symbolů. Vítězem je ten, komu se to podaří jako prvnímu. Hraje se obvykle několik kol na body.

Lodě
Také se tomu říkalo Námořní bitva. Každý hráč si připraví dvě hrací pole o velikosti obvykle 10 na 10 polí a po straně označí řady od 1 do 10 a sloupce od A do J. Do jednoho si zakreslí svoje lodě, do druhého si bude zaznamenávat informace o lodích soupeře. Na počtu a tvaru lodí se hráči dohodnou na začátku hry, lodě by se neměly dotýkat. Cílem je potopit jako první všechny lodě soupeře. Hráči střídavě vyvolávají souřadnice a vzájemně si oznamují buď "voda" nebo "zásah". Je třeba hlásit také typ lodi a že je potopená.

Zdroj: Facebook / Twitter

 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz