Mikrokuličky

Nový zákon: Prezident Obama zakázal používat peelingy!

Peelingy, některá mýdla, sprchové gely. To všechno bude od roku 2017 ve Spojených státech přísně zakázané. Prezident Barack Obama totiž rozhodl o tom, že plastové mikrokuličky, obsažené právě v kosmetických přípravcích, příliš zatěžují životní prostředí. Na hlavu prezidenta se snesla obrovská kritika.

"Sakra, Obamo! To jsou snad naše bohem daná americká práva zničit všechno, co se zdá být zdravé! To kvůli Vám klesá naše prestiž (...). Co bude další? Poskytnete zdravotní péči chudým lidem?" rozčiluje se na sociálních sítích například uživatel Whit. S jeho komentářem souhlasí přes tři tisíce lidí.

"Přesunout kosatky do bazénů je v pořádku, ale čistění pleti... To už je přes čáru," nechápe Marisa.

Prezident Barack Obama má ale jasno. Plastové mikrokuličky znečišťují životní prostředí. Musí proto zmizet.

Za pravdu prezidentovi dávají i vědci. "Spojené státy uvolňují tolik mikrokuliček, že denně pokryjí více než 300 tenisových kurtů," uvádí studie zveřejněná v Environmental Science & Technology.

Související obsah

Znečišťující polyethylenové plastové částice se vyskytují v nejvíce zamořených oceánských oblastech. V roce 2014 to bylo ale vůbec poprvé, co tým kanadských vědců prokázal jejich přítomnost i v řekách a jezerech.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz