Praha

V pražských Strašnicích vypuklo ohnivé peklo! Oblohu zakryl dým 

V pražských Strašnicích v sobotu odpoledne vypukl obrovský požár. Jak TN.cz potvrdila mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová, v plamenech se ocitly takzvané "tesko domky", kde obvykle přebývají bezdomovci. Na místě zasahují hasiči.

Tesko objekt v Praze Na Třebešíně pohltily plameny. Oblohu zakryl kouř, který byl jasně vidět na kilometry daleko. Svědci místo události popsali jako opravdové "ohnivé peklo".

"Jedná se o opuštěné stavby, ve kterých obvykle přebývají bezdomovci," vysvětlila TN.cz mluvčí  pražských záchranářů Jiřina Ernestová. Konkrétně tato budova je jednopatrová a velká 50 x 20 metrů. V době, kdy vypukl požár, naštěstí uvnitř nikdo nebyl.

Na místo okamžitě vyjelo několik hasičských vozů. Požárníci krotí plameny od půl páté odpoledne. Podle posledních informací se už podařilo zabránit šíření ohně, vyhráno ještě ale není.

"Zatím jsme na místě a zasahujeme. Bližší informace zatím nejsou," dodala Ernestová.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz