šipkaři

To se povedlo! Šipkaři využili svých předností, aby Míše (8) pomohli

Projevuje se jako obrna, ale obrna to není. Míša (8) od dětství trpí záhadnou nemocí, se kterou si rodiče ani lékaři neví rady. Jediné, co malé Míše trochu pomáhá, jsou nákladné rehabilitace. Na ty ale rodiče nemají peníze. Východočeští šipkaři proto využili všech svých předností a vybrali 120 tisíc korun!

Míša Zahradníková z Třebechovic pod Orebem se téměř nemůže pohybovat. Rodiče jsou naprosto zoufalí. Jediné, co jejich dcerce trochu pomáhá, jsou rehabilitace, na které už ale nemají peníze.

Když se o osudu osmileté dívenky dozvěděli východočeští šipkaři, rozhodli se s tím něco udělat. Uspořádali proto charitativní turnaj, na kterém se vybralo neuvěřitelných 120 tisíc korun!

"Chceme, aby ses s tím porvala," vzkazují osmileté Míše šipkaři. Na každoroční akci dorazilo letos 26 týmu, což je jednou tolik, než v roce předešlém. Kromě hraní se také dražila trička a prodávaly kalendáře krásných šipkařek ze Svitavska.

Související obsah

"Všechny ženy, některé i s ostychem souhlasily, a proto vznikla tady ta věc," popsala TV Nova Renata Kuchtová.

Šipkaři z Pardubicka hráli pro Míšu podruhé. Nyní ale doufají, že příští rok se přidají jejich kolegové z celé České republiky.

Petr Brzek/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz