Hory

Lyžaři zaplavují sjezdovky: Kde si nejlépe zajezdíte? PŘEHLED

Ačkoli máme za sebou jeden z nejteplejších prosinců v historii, leden už nasadil svůj mrazivý kabát. Lyžařské areály tak opět mohly začít zasněžovat a nadšenci do zimních sportů tak opět mohli vyrazit na sjezdovky. Lyžuje se už v Krkonoších, Jizerských horách i Beskydech.

Ačkoli to zpočátku vypadalo, že lyžařská sezóna v prosinci definitivně skončila, počasí se nakonec rozhodlo přece jen trochu zimní sportovce podpořit. Začalo mrznout a provozovatelé lyžařských areálů tak opět mohli začít zasněžovat.

V Beskydech bylo v sobotu otevřeno 9 ski areálů. Nejvhodnější podmínky jsou na Bílé, kde je už 30 centimetrů sněhu.

V Jizerských horách si stejně jako v Orlických horách zalyžujete celkem na pěti místech. V provozu je kromě jiného i Ještěd.

Související obsah

V Jeseníkách funguje osm lyžařských středisek. Nejlépe jsou na tom ale bezpochyby naše nejvyšší hory - Krkonoše, kde je otevřeno 12 středisek. Černá hora hlásí 30 centimetrů sněhu, Mladé Buky pak dokonce 40 centimetrů.

V Krušných horách fungovaly pouze dva areály - Klínovec a Boží Dar. Podobně je na tom i Šumava.

Tady si nezalyžujete

Na některých místech si ale zájemci budou muset na lyžování ještě počkat. Mimo provoz je například Praděd a dobře na tom nejsou ani na Vysočině.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz