Německo

Němci protestují proti sexuálním útokům Arabů: Viní Merkelovou

Němci protestují proti sexuálním útokům Arabů: Viní Merkelovou
Zdroj: ČTK

Stovky lidí, většinou žen, protestovaly v německém Kolíně nad Rýnem proti sexuálnímu obtěžování a krádežím, ke kterým došlo o silvestrovské noci. Tehdy asi tisícovka mužů, podle policie arabského vzezření, organizovaně napadala ženy v centru města.

"Kde jste, paní Merkelová!" křičel podle BBC dav lidí v Kolíně nad Rýnem. Lidé protestovali proti útokům, kterým byly Němky při silvestrovském veselí vystaveny. Jako příčinu násilí vidí vstřícnou migrační politiku německé vlády. Kancléřka se k útokům vyjádřila v úterý. "Jde o nechutné útoky, které je potřeba důkladně vyšetřit," uvedla  Merkelová.

Policie v Kolíně nad Rýnem přijala 90 trestních oznámení žen, které se staly obětí skupinového obtěžování. Uváděly, že je okradli a sexuálně napadali muži arabského nebo severoafrického vzezření. "Je to zcela nový rozměr zločinu, který jsme v Německu dosud neznali," uvedl šéf kolínské policie Wolfgang Albers. Přiznal, že policie zatím nemá žádné konkrétní podezřelé, píše BBC.

Související obsah

"Je naprosto nevhodné spojovat skupinuútočníků s uprchlíky," řekla starostka města Henriette Rekerová. Ji samotnou na podzim pobodal muž, kterému se nelíbila její vstřícnost k uprchlíkům při předvolební kampani.

Stejný názor jako Rekerová vyslovil i ministr vnitra Thomas de Maiziere. "Vina za útoky se nesmí zobecňovat na všechny uprchlíky. Ale pokud byli pachateli muži ze severní Afriky, nesmí to být tabu a nesmíme to přehlížet!" dodal de Maiziere.

Rozsah útoků skupin opilých a agresívních mladíků šokoval celé Německo. Kromě Kolína nad Rýnem byly ženy terčem útoků v menší míře i v Hamburku a Stuttgartu. Policie podle NTV zadržela tři muže. "Nemáme v současné době žádné další konkrétní podezřelé. Vše co víme, že to byli muži mezi 18 a 35 lety arabského vzhledu," dodal Albers.
 

ČTĚTE TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Znásilnění ze mě udělalo trosku
VAŠE PŘÍBĚHY: Ještě jsem to nechtěla, a tak mě znásilnil
VÁŠ PŘÍBĚH: Hrůzné znásilnění nezůstalo bez následků!
VÁŠ PŘÍBĚH: Hrůzná dovolená: Znásilnil mě švagr!

TN.cz / ych
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz