Klobása

Pozor! V klobáse z Lidlu našli jehlu z injekční stříkačky!

Pozor! V klobáse z Lidlu našli jehlu z injekční stříkačky!
Zdroj: Oficiální zdroj

Pokud máte doma klobásky z Lidlu, mějte se na pozoru. V jedné z nich našli inspektoři úlomek injekční jehly. Výrobky už by měly být staženy z prodeje ve všech marketech Lidl.

Velké nebezpečí číhá v Uherské klobáse PIKOK od výrobce Krahulík – MASOZÁVOD Krahulčí. Žena, která si jednu z nich koupila v Lidlu, v ní našla úlomek injekční jehly. Vše nahlásila Státní veterinární správě a ta ihned nařídila stažení klobásy z obchodů.

"Kovový úlomek se nacházel v klobáse zakoupené v prodejně Lidl v Teplicích. Jde o výrobek Uherská klobása PIKOK 250 g OA," upřesnil mluvčí veterinární správy Petr Pejchal.

Jenže úlomky mohou být i v dalších klobásách. "Celkem dvě šarže výrobku jsou v prodeji od 23. 12. 2015 a od 28. 12. 2015. Jejich celková hmotnost činí 2 100 kg," upozorňuje mluvčí. Mezi lidi se tak dostalo celkem 8 400 potenciálně nebezpečných klobás.

Pozření kusu kovu by mohlo způsobit vážné zdravotní problémy. Lidé by si tak měli zkontrolovat, zda nemají klobásy z těchto šarží doma. Jde o klobásy z datem minimální trvanlivosti 26. 2. 2016 (šarže 7230) a 2. 3. 2016 (šarže 7304).

"Společnost Lidl dotčené šarže obratem stáhla z prodeje. Zároveň probíhá kontrola a případné stažení šarží na centrálních skladech. V sobotu ráno proběhne opakovaná kontrola na všech prodejnách," uvedla mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

Související obsah

"Situaci řešíme s dodavatelem výrobku, který na základě okamžitých interních šetření připustil možnost, že se jedná o část jehly používané k očkování prasnic,“ řekla Holá. "Následně pravděpodobně došlo k selhání při povinné kontrole na přítomnost kovů, jež probíhá u výrobce při zpracování," doplnila.

"V současné době probíhá došetřování celého případu. Zakoupený výrobek je možné vrátit zpět v místě prodeje," uzavřel Pejchal. Lidl doporučuje obrátit se přímo na výrobce.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Restaurace nabízí nečekanou chuťovku: Jídlo vůně a chuti lidských výkalů

Nejvtipnější výmluvy dětí, proč nemůžou jíst: Jídlo je moc roztomilé nebo banán oloupal špatný rodič

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz