Sýrie

Ruský nálet zabíjel děti. Po zásahu školy nejméně 9 mrtvých!

Ruský nálet zabíjel děti. Po zásahu školy nejméně 9 mrtvých!
Zdroj: Profimedia

Ruské letectvo čelí velkému skandálu. Exilová Syrská observatoř pro lidská práva přišla s obviněním, že nálet na město Anjara nedaleko severosyrského Aleppa zasáhl jednu ze škol. Při útoku ruských letounů mělo zemřít osm dětí a jejich učitel.

Nálety na město, které ovládá Svobodná syrská armáda, si vyžádaly minimálně 20 zraněných a také devět mrtvých. Bohužel, výhradně žádný základní školy a učitele. Prudké boje mezi vojsky prezidenta Bašára Asada a bojovníky, kteří město ovládají, se rozhořely už v neděli. V pondělí ráno pak zasáhla ruská letadla.

Podle turecké tiskové agentury Anadolu zahynulo při náletech dokonce až 17 lidí! Dalších 25 mělo být zraněno. Turecký web Haber10.com hovoří dokonce o 35 mrtvých, z nichž mělo být 20 dětí. Na Twitteru se také objevily fotografie zraněných dětí údajně pocházejících z Anjary.

Na druhou stranu Syrská observatoř pro lidská práva taky informovala o tom, že při ostřelování rebely zemřely tři děti v části Aleppa, které ovládá Asadův režim.

Rusko oficiálně bojuje v Sýrii proti Islámskému státu. Ale oblast západně od města Aleppo, v níž byla škola zasažena, není ovládaná Islámským státem.

Související obsah

Podle Syrské observatoře pro lidská práva zemřelo při ruských náletech už 2 300 lidí. Přitom skoro 800 z nich byly civilisté. Rusko obvinění, že by nálety zabíjely civilisty označilo za absurdní.
 

vbo, TN.cz

K tématu Sýrie

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz