Petr Kramný

"Vím, jak napadnu rozsudek," prozradila Kramného obhájkyně

"Vím, jak napadnu rozsudek," prozradila Kramného obhájkyně
Zdroj: Profimedia

Jak nese Petr Kramný svůj tvrdý, byť nepravomocný rozsudek, který ho poslal skoro na třicet let do vězení? Podle jeho advokátky se Kramného návštěvy u vězeňské psycholožky zintenzivnily. Není "happy", ale rozhodně se nevzdává. Případ chce dotáhnout klidně k mezinárodním soudům...

Petr Kramný flintu do žita rozhodně nehodil. Ač nepravomocně odsouzený za vraždu manželky a dcery, je spolu se svou advokátkou Janou Rejžkovou ochotný případ dohnat až k mezinárodním soudům. Zatím se ale vzpamatovává z prvního nepříznivého rozsudku. Jeho návštěvy vězeňské psycholožky se prý zintenzivnily.

Psycholožku Kramný vyhledal ihned po rozsudku, potvrdila jeho advokátka. Její služby Kramnému nabídla sama věznice. Advokátka Rejžková jeho současné psychickém rozpoložení shrnuje slovy: "není šťastný, vysmátý, happy"... *


(* Na tomto místě v textu původně vypadlo z citace Jany Rejžkové slovo "není", jak je níže uvedeno v rozhovoru, případně v audiozáznamu. Chybu jsme opravili a advokátce se omlouváme. Redakce TN.cz)

Související obsah

Máte už hotové písemné odůvodnění odvolání proti rozsudku?

Nemám. Včera jsem se koukala do datové schránky a rozsudek mi ještě nepřišel. Každý soudce má ze zákona na vypracování písemného odůvodnění rozsudku 30 dnů od vyhlášení. Až dostanu rozsudek, mám od doby doručení osm dnů na vypracování odvolání. To mě teprve čeká. Já musím argumentovat do toho písemného vyhotovení.

Poslechněte si rozhovor s Janou Rejžkovou:

Máte už představu, co budete na procesu ve svém odvolání napadat?

Samozřejmě, samozřejmě. Mám velmi jasnou představu, ale neřeknu vám to. To nejde.

Související obsah

Udělala byste v obhajobě zpětně něco jinak?


Ne, ne, ne. Neudělala. Samozřejmě, že si za obhajobou stojím. Já i můj klient.

Kolik teoretických opravných prostředků ještě panu Kramnému zbývá?

Máme řádné a mimořádné opravné prostředky. Těmi řádnými je odvolání u prvoinstačního nebo druhoinstančního soudu. Pak nastupují mimořádné opravné prostředky - dovolání, stížnost pro porušení zákona a následně ústavní stížnost.

Související obsah

Jste ochotná všech opravných prostředků využít?


No, samozřejmě. Ale doufám, že mě nebudou soudy nutit k tomu, abych je musela využít všechny. No a pokud jsou vyčerpány všechny stupně soudů v této republice, jsou ještě soudy mimo hranice České republiky.

Takže jste ochotná ten případ dotáhnout až k mezinárodnímu soudu?

Ano, to já říkám od počátku procesu. Samozřejmě! Já to beru jako principiální záležitost. Toto je principiální záležitost z pohledu práva, z pohledu procesu jako takového. Ano, využijeme všech možností, které nám právní řád české republiky, umožňuje.

Vidíte nějakou naději na osvobození pana Kramného? Nebo alespoň na zmírnění trestu?

Pane redaktore, naděje přece umírá až naposledy. To bych byla špatný advokát, kdybych se lekla jednoho rozhodnutí. Já jsem obhájce a profesionál. Pokyny mi dává můj klient, ale na tom, že vyčerpáme všechny řádné i mimořádné prostředky jsme už dávno domluveni. Tak by měl na věc nazírat každý obhájce.

Jak ten rozsudek přijal pan Kramný?


Jak ho přijal, všichni viděli. myslím, že se to rozebíralo v médiích dostatečně - jak se tváří, jak se netváří, jaký má účes... Já myslím, že všichni mohli vidět, že pan Kramný seděl, jak jsem četla, jako socha. Ano, on velmi bedlivě poslouchal výrok a odůvodnění paní soudkyně. Obecně platí, že se lidem špatně poslouchá, když je někdo vykresluje takové, jací ve skutečnosti nejsou. Jak byste se cítil v takové situaci vy sám? Samozřejmě, že není šťastný, vysmátý, happy. To rozhodně ne. Já kvituju, já velmi velmi kvituju to, jak se zachovala věznice. Ihned po vynesení rozsudku měl pan Kramný zařízenou psycholožku.

A využil ji?


No samozřejmě, že ji využil. Ale on je tam v péči psycholožky po celou tu dobu, nicméně teď se ta sezení u psycholožky zintenzivnila. To je všechno, co vám můžu říct.

tn.cz / David Garkisch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Petr Kramný

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz