Příznaky

Máte na krku takové fleky? Utíkejte k doktorovi, jde vám o život!

Máte na krku takové fleky? Utíkejte k doktorovi, jde vám o život!
Zdroj: YouTube.com

Na první pohled vypadají hnědé fleky jen jako špína. Není ale radno je podceňovat, bývají totiž příznakem vážných onemocnění včetně cukrovky a rakoviny.

Na neškodně vypadající pigmentové skvrny upozornila svět matka čtrnáctileté Pantery z Británie. Ani ona nejprve nepřikládala podivným flíčkům zvláštní pozornost a to až do chvíle, kdy mladá dívka málem zkolabovala. Teprve pak se dozvěděla, jak hrozivé nemoci skvrny signalizují.

Panteru dlouhou dobu trápily silné bolesti hlavy, změny nálad a sucho v ústech. Když už byla situace neúnosná, zašla k doktorovi, kterému stačil jediný pohled na to, aby věděl, že je zle. Nakonec mladičké dívce diagnostikoval cukrovku.

Související obsah

Hnědé fleky kolem krku jsou tzv. akantóza nigricans, která se projevuje rozšířením nejsvrchnější vrstvy kůže a její zvýšenou pigmentací. Může ji způsobit dráždění kůže, je ale i projevem nízké hladiny inzulínu v těle, což může být pro člověka smrtelně nebezpečné. Fleky se objevují také při zánětlivých procesech a nádorových onemocněních.

Panteřina matka chce příběhem své dcery varovat i ostatní rodiče, aby bedlivě pozorovali jakékoli změny na tělech svých dětí a nebyli lhostejní. Její dcera měla štěstí, musí ale dodržovat přísnou dietu a zdravý životní styl.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz