Miloš Zeman

Británie tleská Zemanovi: S uprchlíky má stoprocentní pravdu!

Británie tleská Zemanovi: S uprchlíky má stoprocentní pravdu!
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Britská média zaujal český prezident Miloš Zeman, který prohlásil, že "integrovat muslimy do západní Evropy je prakticky nemožné".

Miloš Zeman se rozpovídal z Lán pro portál blesk.cz o svých názorech na uprchlíky, zaujal jimi v Británii. List Daily Mail o českém prezidentovi napsal článek, který mezi obyvateli ostrovů vyvolal divokou debatu a na facebooku má tisíce sdílení a komentářů.

Deník citoval Zemanova slova, že "Integrovat muslimy do západní Evropy je prakticky nemožné" a že silvestrovské útoky na ženy v Kolíně jsou důsledkem "muslimské kultury", která ženy chápe jako podřadná stvoření, která má muž právo bít.

"Zkušenost západní Evropy, která má no-go zóny a ghetta ukazuje, že integrace muslimské komunity je prakticky nemožná," cituje list českého prezidenta. "Integrace je možná u kultur, které jsou podobné té naší, jakkoliv se tyto podobnosti můžou lišit," doplnil Zeman s poukazem na úspěšně integrované vietnamské a ukrajinské komunity v Česku.

List dále zmiňuje Zemanovo přesvědčení, že imigrační vlnu řídí Muslimské bratrstvo a že "muži s iPhony používají děti jako živé štíty a vozí je do Evropy na gumových člunech s vědomím, že se snadno mohou utopit".

Zemanovy názory na muslimy si od britské veřejnosti vysloužily převážně kladné reakce, valná většina komentářů s nimi souhlasí.

Související obsah

"Má pravdu a platí to nejen o západní Evropě. Je jedno kolik podpory jim nabídnete, mají vždy tendenci kousat do ruky, která je krmí," zní na facebooku komentář s 1470 lajky.

"Naprosto souhlasím. Muslimové se integrovat nechtějí, chtějí nás obsadit. Budou zkázou Evropy a západního světa," zní další.

"Má prostě pravdu na 100 procent. Tečka."

Většina komentářů se nese v podobném duchu, najdou se ale i tací, kteří se Zemanem ostře nesouhlasí. "Rasistické prohlášení od rasisty. Já mám mezi muslimy mnoho přátel, kteří rozhodně nejsou takoví, jak popisuje," daly by se zobecnit.


 

hel, TN.cz

K tématu Miloš Zeman

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz