Miloš Zeman

Británie tleská Zemanovi: S uprchlíky má stoprocentní pravdu!

Británie tleská Zemanovi: S uprchlíky má stoprocentní pravdu!
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Britská média zaujal český prezident Miloš Zeman, který prohlásil, že "integrovat muslimy do západní Evropy je prakticky nemožné".

Miloš Zeman se rozpovídal z Lán pro portál blesk.cz o svých názorech na uprchlíky, zaujal jimi v Británii. List Daily Mail o českém prezidentovi napsal článek, který mezi obyvateli ostrovů vyvolal divokou debatu a na facebooku má tisíce sdílení a komentářů.

Deník citoval Zemanova slova, že "Integrovat muslimy do západní Evropy je prakticky nemožné" a že silvestrovské útoky na ženy v Kolíně jsou důsledkem "muslimské kultury", která ženy chápe jako podřadná stvoření, která má muž právo bít.

"Zkušenost západní Evropy, která má no-go zóny a ghetta ukazuje, že integrace muslimské komunity je prakticky nemožná," cituje list českého prezidenta. "Integrace je možná u kultur, které jsou podobné té naší, jakkoliv se tyto podobnosti můžou lišit," doplnil Zeman s poukazem na úspěšně integrované vietnamské a ukrajinské komunity v Česku.

List dále zmiňuje Zemanovo přesvědčení, že imigrační vlnu řídí Muslimské bratrstvo a že "muži s iPhony používají děti jako živé štíty a vozí je do Evropy na gumových člunech s vědomím, že se snadno mohou utopit".

Zemanovy názory na muslimy si od britské veřejnosti vysloužily převážně kladné reakce, valná většina komentářů s nimi souhlasí.

Související obsah

"Má pravdu a platí to nejen o západní Evropě. Je jedno kolik podpory jim nabídnete, mají vždy tendenci kousat do ruky, která je krmí," zní na facebooku komentář s 1470 lajky.

"Naprosto souhlasím. Muslimové se integrovat nechtějí, chtějí nás obsadit. Budou zkázou Evropy a západního světa," zní další.

"Má prostě pravdu na 100 procent. Tečka."

Většina komentářů se nese v podobném duchu, najdou se ale i tací, kteří se Zemanem ostře nesouhlasí. "Rasistické prohlášení od rasisty. Já mám mezi muslimy mnoho přátel, kteří rozhodně nejsou takoví, jak popisuje," daly by se zobecnit.


 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Miloš Zeman

Důležité Události

Píše se na Deník.cz