Dívka

Dívka pila několik energy drinků denně. Má doživotní následky

Dívka pila několik energy drinků denně. Má doživotní následky
Zdroj: Profimedia / facebook

Dion Parratt (18) pila v dětství pět energetických drinků denně. Nyní je pod neustálým dohledem lékařů, její srdce totiž vypovídá službu. Bez kardio přístrojů se neobejde. Nyní varuje ostatní, aby se nesnažili získávat energii tímto způsobem, následky jsou smrtelné.

Energy drinky pila tak často, až si na nich vytvořila závislost. Dotáhla to tak daleko, že se její obvyklá dávka pohybovala až na pěti nápojích denně. Nyní je v ohrožení života. Její srdce totiž nefunguje, jak má. Kdykoli jí může vypovědět službu.

Musí proto nosit monitor srdeční činnosti napojený na elektrokardiogram. Dion Parratt je pod neustálým dohledem lékařů.

"To se stane, když strávíte dětství pitím energy drinků," varuje Dion na sociálních sítích. "Nyní jsem polepená drátky a hlídána masivní bednou 24 hodin denně," pokračuje. Její příspěvek na facebooku sdílelo už téměř šest tisíc lidí.

Energy drinky by nyní nejraději zakázala. Připravily ji o svobodu. Nyní má problémy se srdcem a s nízkým tlakem. Její tep pořád poskakuje, kdykoli může bez varování omdlít, informuje Daily Mail.

Související obsah

Podle doktora Jacksona za to může dlouhodobé užívání kofeinu, který nutí srdce bít rychleji. "Až do 400 miligramů je to bezpečné. Větší množství už má velký vliv na bušení srdce," říká odborník na kardiovaskulární nemoci.

Časté pití těchto povzbuzujících nápojů ale může vést i ke smrti. Devatenáctiletý Joshua Merrick zemřel, protože drinky používal při cvičení. Lanna Hammam (16) měla zástavu srdce. Pila totiž drinky, ale žádnou vodu.

Související obsah

Španělští odborníci upozorňují na to, že i jeden drink denně urychlí činnost srdce natolik, že dítě může dostat zástavu srdce.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ženu dostaly do kómatu energy drinky! Neuvěříte, kolik jich do sebe denně dostala!

SMUTNÝ PŘÍBĚH: Žena zaspala porod a probudila se po 11 dnech! Zoufale prosí lékaře o pomoc

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz