Anonym

Policisté objevili ve vlaku podezřelý předmět! Byl to batoh

Anonymní bombová výhrůžka v pondělí dopoledne úplně paralyzovala provoz na železničním koridoru mezi Prahou a Ostravou. V jednom z vlaků policisté opravdu objevili podezřelý předmět.

"Mohu potvrdit, že v jednom z vlaků byl opravdu nalezen podezřelý předmět. Právě teď probíhá na místě evakuace, poté bude předmět podroben další expertize," řekla TN.cz před půl třetí odpoledne mluvčí policejního prezidia Markéta Janovská. Odmítla ale upřesnit, o jaký předmět se jedná nebo kde byl objeven.


Později ovšem vysvitlo, že šlo o obyčejný batoh, který pochopitelně žádné nebezpečí nepředstavoval.
 

Anonym pohrozil soukromým dopravcům - Leo Expressu a RegioJetu. "Výhrůžka nám přišla ve zprávě na facebook. Okamžitě jsme proto informovali policii a zastavili všechny vlaky na trati v nejbližších stanicích," uvedla dopoledne pro TN.cz mluvčí Leo Expressu Petra Valentová.


Doplnila, že soupravy nyní prohledávají pyrotechnici a není jasné, za jak dlouho budou hotovi. "Poškozeným zákazníkům budeme v případě delšího než hodinového zpoždění vracet jízdné a přidáme jim malý bonus navrch jako kompenzaci," slíbila Valentová. 


Později doplnila, že prohlídky některých spojů už jsou hotové a vlaky tak mohly vyjet na trať. I tak ale mají soupravy zpoždění i několik hodin. "Čtyři z pěti našich vlaků už jsou prohledané a zpět na trati. Poslední z našich vlaků stále stojí v Olomouci a policisté ho prohledávají," přiblížila Valentová po druhé hodině odpoledne.


Související obsah


"Bezpečnost je pro nás absolutně klíčová, proto musíme vyčkat na ukončení vyšetřování policie a na svolení k další jízdě. Policisté nyní prohledávají několik našich spojů," přizvukuje i mluvčí konkurenčního RegioJetu Aleš Ondrůj.


Dohromady za oba soukromé dopravce se jedná o sedm vlaků, které na koridor mezi Prahou a Ostravou v pondělí ráno vyjely. Prohledáno bylo i dalších sedm vlaků soukromých dopravců na jiných tratích.


Ondrůj ráno odhadoval, že zpoždění snad nebude delší než půlhodinové. "Za zpoždění se omlouváme, náš palubní personál určitě poskytne cestujícím veškerou asistenci například při vyhledání náhradního návazného spojení nebo při zjištění dalších informací," uzavírá mluvčí RegioJetu. 

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Anonym

Důležité Události

Píše se na Deník.cz