Vlak

Anděl z nádraží dal babičce jídlo a nocleh, děkuje vnučka Maruška

Anděl z nádraží dal babičce jídlo a nocleh, děkuje vnučka Maruška

Příběh o šlechetném mladém muži, který pomohl staré paní a vzal ji na noc domů, když jí ujel poslední vlak, vzbudil na TN.cz nebývalé emoce. Zjistili jsme, proč paní zmeškala vlak, jak to všechno dopadlo u neznámého dobrodince a jak příběh prožívali a prožívají její blízcí.

Pozoruhodný čin mladého muže z Milovic, který se za mrazivé noci ujal staré paní na hlavním nádraží v Praze, aby jí poskytl přístřeší, dojal tisíce lidí. Redakci TN.cz kontaktovala vnučka Maruška, která osvětlila, co se vlastně stalo.

Ve zkratce šlo o to, že staré paní - jak dnes víme, jde o dvaasedmdesátiletou paní Marii - ujel poslední spoj z Prahy do Kladna. Naprosto neznámý mladý muž si zoufalé ženy povšiml a vyptal se na její problémy. Pak jí nečekaně nabídl, ať přespí u něj v Milovicích s tím, že ji ráno doprovodí na vlak domů.

Související obsah

Tak se i stalo, jenže mezitím musela dobrosrdečná vlakvedoucí, kterou nezištnost gentlemana také dojala, zařídit zpoždění dvou vlaků. Paní Marii dokonce její zachránce do vlaku donesl v náručí, aby nezdržovali ostatní cestující. Více si přečtěte v článku Hledá se "anděl", který pomohl staré paní! Příběh z vlaku dojímá

Nocleh s večeří i snídaní


Přes vnučku Marušku jsme se dnes dozvěděli, jak příběh paní Marie pokračoval dál. "Babička přespala, dostala večeři, svůj pokoj, nové povlečení i snídani. Pánovi doma pomáhala i jeho přítelkyně, která je v noci také odvezla z nádraží v Milovicích. A pak druhý den babičku ještě autem odvezli na vlak do Kladna. V poledne už byla doma," vysvětluje se smíchem i úlevou vnučka Maruška.

"Já jsem teda babičku hned pěkně sprdla, proč nezavolala mě. Já bych pro ní autem přijela. Ona ale jen říkala, že nechtěla otravovat a že se ten pán nabídl sám, sám se jí ujal a na všechno se vyptal. Podle toho prý poznala, že je hodný a proto s ním šla na vlak," řekla vnučka.

Související obsah

Babička se ozvala jen své dceři, na vnučku si asi nevzpomněla. "Mamka je teda pořád ještě trochu v šoku, ale je samozřejmě hrozně ráda, protože jsme se strašně báli. Babičku už totiž okradli na hřbitově. Jindy si pozvala úklidovou firmu domů a ukradli jí šperky. Ona na tohle má smůlu, protože je moc důvěřivá," popsala důvod obav vnučka.


Pozdní představení a změna jízdního řádu

A proč stará paní zmeškala vlak a kde sama byla? "Babička má předplatné do divadla a byla na představení. My jsme jí říkali, ať jde na nějaké dopolední, ale vybrala si večerní. A říkala, že to bylo moc dlouhé, ale myslela si, že ještě stihne poslední vlak. Jenže se měnily jízdní řády a ten spoj na Kladno prý zrušili," vysvětlila původ všech trablů vnučka Maruška. "Navíc je babička po zlomenině nohy, proto takhle belhá. Rehabilituje a sotva chodí."

O tom, jakou popularitu si příběh získal, neměli zprvu blízcí paní Marie ani tušení. Ostatně ani ona sama. Zjistila to právě až vnučka: "Šla jsem se k vám na stránky podívat na Výměnu manželek a najednou koukám na ten článek. Tak volám mámu, aby se šla podívat. A nejdřív jsme si mysleli, že to nemůže být ono. Babička nám totiž neřekla, že jí ten pán nesl v náručí. Ale pak koukáme na ten spoj na Kladno a na to, že pán mluvil s dcerou a došlo nám - mami, to je naše babička!"

Související obsah

"Mamka mi pak říkala, že to chtěla ututlat, aby si všichni nemysleli, že máme takovou bláznivou babičku, ale nakonec jsme se vám rozhodli zavolat," doplnila Maruška. Šlechetnému zachránci jsou všichni moc vděční a babička si už vyžádala jeho číslo, aby mu mohla společně s vnučkou zavolat a poděkovat.

Skromný zachránce

O žádné odměně totiž mladý muž nechtěl ani slyšet. "Babička mu pak nechala stovku na stole, když odcházela - aby si toho nevšiml, protože on nic nechtěl a peníze odmítal. Jsme všichni šťastný, že to byl hodnej pán, ale příště bych na to nesázela a nařídila jsem babičce, aby volala vždycky jenom mě," rozhodla vnučka Maruška.

Když se dozvěděla, že "strážný anděl", který pomohl její babičce a dojal i spousty lidí, pracuje v pražské pizzerii, slíbila, že půjdou určitě na návštěvu. On sám se redakci TN.cz přihlásil, ale odmítl jakoukoli publicitu (což respektujeme). Svůj čin nepovažuje za nic neobvyklého. "Z mého pohledu v tu chvíli nebyla jiná adekvátní možnost," vzkázal mladý muž, který jinak pracuje i jako dobrovolník v nízkoprahovém centru. Pokud vás zajímá, co dalšího napsal, čtěte článek Našli jsme "anděla", který pomohl babičce na nádraží! Tohle vzkazuje

tn.cz / David Garkisch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz