útok

Senioři se zastali obtěžované ženy, uprchlíci se na ně vrhli. VIDEO

Šokující video nahrál na sociální síť Facebook Mnichovan Tom Roth. Za bílého dne byl svědkem toho, že skupina uprchlíků obtěžovala cestující v metru. Když se lidé ženy zastali, vybrali si uprchlíci dva seniory, které napadli!

Video nezachycuje incident, který útoku předcházel. Podle autora videa začal jeden ze čtyř uprchlíků, kteří vozem metra cestovali, obtěžovat jednu ženu. "Něco ji řekl a zeptal se jí, proč mu neodpoví v němčině. Ona mu odpověděla, že protože se ji zeptal anglicky. Myslím, že jí sahal na záda. Ona odvrátila zrak a koukala se na mě," popsal Tom, co uprchlíka rozčílilo.

"Jak jel vlak dál, tak ten uprchlík praštil pěstí vší silou do okna. Myslím, že byl naštvaný, že ho ta žena odmítla. Několik mužů začalo řvát, aby toho hned nechal," popisuje Tom to, co předcházelo videu, které natočil.

"Jednomu z těch mužů, který seděl na přes uličku, pak uprchlík posměšně poplácal plešatou hlavu, aby ho zesměšnil. To bylo velmi neuctivé chování, jaké se málokdy vidí. Pánovi se to nelíbilo a uprchlíkovi se postavil. Ten se na něj vrhnul a chytil ho pod krkem. Pak se skoro každý zapojil. Hodně lidí se snažilo mezi oba muže dostat," pokračuje Tom.

Související obsah

Cestujícím se podařilo útočníka od oběti odtrhnout a strčit zpátky na sedačky. Do potyčky se zapojili čtyři uprchlíci, kteří se zaměřili na dva seniory. Když se ale za seniory postavili další muži ve vagóně, uprchlíci se stáhli.

"Na další stanici jsem zavolal policii, ale ti mi řekli, že s tím nemohou nic udělat," řekl Tom. Incident změnil jeho postoj na přijímání uprchlíků. "Cítil jsem potřebu tohle sdílet. Všichni byli v šoku. Starší žena říkala, že už v noci nevychází z domu. Dva pánové povídali, že to takhle nemůže pokračovat. Já se v Německu před dvěma nebo třemi lety cítil bezpečněji. Je to strašné a smutné."
 

"Je mi líto lidí, kteří potřebují pomoc, ale s násilnými a s nezdvořilými lidmi mezi nimi se musí něco udělat. Hodně žadatelů o azyl nerespektuje ženy, nerespektuje jiné muže, dokonce ani starší, a už vůbec nerespektuje zákony a policii," dodal autor videa, kterého cituje list Daily Mail.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz