Neštovice

Tragédie! Chlapečka poslali domů s neštovicemi, za dva dny zemřel

Tragédie! Chlapečka poslali domů s neštovicemi, za dva dny zemřel
Zdroj: Profimedia

Chlapeček dostal obyčejné plané neštovice, skončilo to ale tragédií. Lékaři si včas nevšimli nebezpečné infekce a poslali ho z nemocnice domů. O dva dny později byl mrtvý.

Tříletý John Kirkham z Buxtonu v Británii byl úplně normální zdravý kluk, tedy až do chvíle, než dostal plané neštovice, píše web Mirror. Matka Joanne ho vzala k praktickému lékaři, který mu na svědivou vyrážku předepsal mast. Jenže chlapci bylo pořád hůř, nic nejedl ani nepil, v ústech se mu dělaly afty, měl teplotu a zrychlený dech.

Vyděšená matka odvezla chlapce do nemocnice, kde zjistili, že u se u něj v důsledku neštovic rozvinula infekce. Lékaři ho v nemocnici nechali na pozorování, ale už večer téhož dne ho poslali domů. Matce řekli, že pokud se jeho stav zhorší, má ho přivést.

Jenže ani další den se Johnův stav nelepšil a tak s ním matka pospíchala zpátky do nemocnice. Ráno neměl žádný z lékařů čas se na chlapce podívat a řekli Joanne, aby přišli znovu odpoledne. Během cesty k autu se ale chlapci přitížilo a zkolaboval.

Související obsah

Zoufalá matka se rozhodla vzít ho znovu k praktickému doktorovi, kde další dlouhé minuty čekali, než doktor Johna přijal. "Snažil se mu změřit puls, ale jeho srdce bilo tak rychle, že se mu to nepodařilo," popsala Joanne. Doktor okamžitě zavolal záchranku, cestu do nemocnice ale chlapec nepřežil. Zastavilo se mu srdce.

"Od začátku se mu nikdo z lékařů pořádně nevěnoval. Všechno mohlo být jinak," posteskla si zdrcená matka. Chlapec zemřel kvůli infekci způsobené streptokokem (tzv. streptococus pyogenes). Ta je podle lékařů známou komplikací při planých neštovicích u dětí do deseti let a napadá dýchací cesty a plíce. Je tedy nepochopitelné, že lékaři chlapce jen tak poslali domů.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Sweet Kisses! Zpěvák hitu vašeho dětství zemřel strašlivou smrtí

HVĚZDA MUZIKÁLU ZE STŘEDNÍ: Vannesu Hudgens zasáhla strašná životní rána. Co se jí stalo?

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz