Lyže

Jak správně vybrat lyže, boty a hůlky dětem? Poradíme!

Vybrat dětem vhodné lyže, lyžařské boty a hůlky není žádná legrace a rozhodně je to náročnější než shánění zimního vybavení pro dospělého. Poradíme, na co si dát pozor.

Při nákupu je třeba mít na paměti to, že dítě ještě poroste. Dnes už přitom není problém sehnat lyže i pro tříleté, či dokonce i mladší děti.


Pokud ovšem nepatříte mezi náruživé návštěvníky sjezdovek a běžeckých tratí a v horských střediscích tráví třeba jen týden ročně, je lepší vybavení pro prcky nekupovat a raději využít služeb četných půjčoven.


I proto, že v půjčovnách je vyškolený personál, který dokáže poradit nejen s vhodnou délkou lyží, ale také s vázáním. Pokud se rozhodnete koupit malému lyžaři boty, stačí jedno- či dvoupřezkové. Na tvrdosti příliš nezáleží, zásadní je naopak správná velikost.


Související obsah


A rozhodně také nezapomeňte zainvestovat do helmy. A vyberte takovou, která dobře sedí. Pokud koupíte větší, do které dítě "doroste", riskujete, že při nehodě helma ratolest neochrání.


Hůlky malé děti zpravidla nepotřebují vůbec, chybou by ovšem bylo oopomenout chránič páteře. A takto obrněné dítě je pak ideální svěřit lyžařským instruktorům.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz