ISIS

ISIS se roztahuje v Egyptě, chlubí se fotkami z výcviku na Sinaji

ISIS se roztahuje v Egyptě, chlubí se fotkami z výcviku na Sinaji
Zdroj: ISIS

Islámský stát nepřestává cenit zuby. A zdá se, že Sýrie a Irák jsou teroristům malé. Nově totiž zveřejnili fotografie z výcvikového tábora ležícího v Egyptě na Sinajském poloostrově.

Na obrázcích jsou zachycené různé fáze výcviku - rozcvička, skákání skrz hořící obruče nebo plazení v písku pouště. A nechybí samozřejmě ani zbraně.


A že je přívrženci Islámského státu potřebují - pravidelně se totiž střetávají s egyptskou armádou. Tábor je ukrytý v odlehlé části Sinaje a nese jméno Abú Hajra al-Masrího, bývalého egyptského džihádisty.Islamisté toho pochopitelně nechtějí ukázat příliš, aby to egyptským bezpečnostním složkám zbytečně neulehčovali. Všichni cvičící tak na sobě mají identické černé overaly a na hlavách béžové kukly, takže jejich identifikace je víceméně nemožná.


Související obsah


Je možné, že islamisté fotografiemi chtějí poškodit egyptskou ekonomiku, zvláště příjmy z turismu. Bez turistů by totiž Egypt velmi zchudnul, a nejspíš by následovaly demonstrace, nepokoje a střety s bezpečnostními složkami.


to vše je voda na mlýn Islámského státu, který by tak získal živnou půdu pro své nepravosti a spoustu nových rekrutů.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

KOLAPS SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: ISIS zaútočil na Instagram! Tisíce lidí po celém světě šílí

NOVÉ PRAKTIKY: Islámský stát rozjel děsivé obchodování! Čím šokoval svět?

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz