Bouře

Zničené domy, beznaděj: Mohutná bouře Imogen drtí Evropu! VIDEO

Jih Británie zasáhla ničivá bouře Imogen, která s sebou přinesla prudký déšť a silný vítr o rychlosti 154 kilometrů v hodině. Bez proudu je více než 13 tisíc domácností.

Neskutečně silná bouře zasáhla nejprve jihozápad Anglie. Přes Wales pak postupovala rychlostí až 154 kilometrů v hodině dál na východ. Zanechala po sobě trosky domů a zaplavené oblasti.

Takhle potrápil silný vítr Česko

Cornwallské pobřeží překvapily vlny dosahující téměř 20 metrů.  Provoz na železnicích byl přerušen, použít nebylo možné ani trajekty. Mnoho lidí se tak nedostalo do práce.

Pro Wales, jihozápad Anglie, Londýn a jihovýchod Anglie stále platí výstraha před obrovskými vlnami a rozsáhlými povodněmi. Agentura životního prostředí předpokládá, že nejméně 60 oblastí záplavy postihnou, pro dalších 170 míst zatím platí výstraha.

Související obsah

Jak informuje BBC, více než 13 tisíc domovů je bez proudu. Uzavřené jsou i některé školy a obchody.

Bouře zasáhla i část Francie. Na celkem 15 místech byl už vyhlášen stav ohrožení. Žádné škody ani zranění ale doposud nebyly nahlášené.

Zatím nejsilnější vítr byl naměřen na ostrově Man a dosahoval rychlosti až 154 kilometrů v hodině. Podle meteorologů vy měl vichr ustat kolem osmé hodiny večerní našeho času.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Sněhová kalamita v Rusku. Po bouři zmizely celé domy!

Ženu zvedl silný vítr, odnesl a praštil s ní o zem. Podívejte se na video!

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz