žáci

Žáci ušikanovali učitelku k smrti! Teď prodávají nahrávky mučení

Studenti Střední průmyslové školy v pražských Strašnicích více než rok šikanovali pětapadesátiletou učitelku. Nejenže ji tahali za vlasy, ale dokonce ženu bili a ohrožovali pyrotechnikou. Jejich krutost nebere konců ani po smrti oblíbené kantorky. Studenti totiž nyní obvolávají média a snaží se prodat záznamy zachycující její bolest.

Ačkoli většina žáků Střední průmyslové školy Na Třebešíně říká, že zesnulá kantorka byla neskutečně hodná, našli se chlapci, kterým byla učitelka trnem v oku. Ne snad proto, že by byla zlá, ale právě naopak. Kanotrka byla hodná, nechala si všechno líbit a na to také podle studentů doplatila.

"Působila na mě nějak vystresovaně," vzpomíná na učitelku jeden ze studentů. Často prý dokonce vypadala trochu zmateně a musela být i několikrát hospitalizována. Není ale divu. Učitelka zažívala každý den neskutečné peklo.

Související obsah

"Ti tři kluci ji při hodinách tahali za vlasy, kopali do zadku, házeli po ní věci, například mandarinky, nebo ji zamkli ve třídě. Před Vánocemi jí dali do rukou petardu s tím, že je to prskavka a udělají si předvánoční atmosféru,“ popsal již dříve další student.

Případ, který skončil umístěním kantorky do psychiatrické léčebny a její následnou smrtí, má ale ještě smutnější dohru. Pro některé žáky totiž zřejmě nebylo utrpení učitelky dostatečně velké, protože nyní obcházejí média a snaží se prodat záběry týrané ženy.

"Hned jak to budu mít, tak s tím můžu začít obchodovat," řekl reportérům TV Nova jeden z chlapců.

Případem se nyní zabývá kriminální policie. "Pražští kriminalisté se okolnostmi celého případu zabývají. Nemůžu být jakkoli konkrétní," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Případ navíc prověřuje i školní inspekce.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Šikanují vám dítě? Poznejte to na jeho chování
Zoufalí rodiče školáků: Bojíme se šikany!
TEST: Mohla by ses stát obětí šikany?
Nedej šanci šikaně, nebuď obětí

Soňa Vachová/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prokurátoři žádají přezkoumání případu Billa Cosbyho

Prokurátoři prostřednictvím petice požádali Nejvyšší soud USA o přezkoumání rozhodnutí, které zrušilo odsouzení Billa Cosbyho za sexuální napadení. Cosby strávil téměř tři roky ve vězení za braní drog a sexuální obtěžování. Podle petice může rozhodnutí o zrušení jeho odsouzení nastolit nebezpečný právní precedens.

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz