Vzpoura

BOJ O NADVLÁDU: Gangy se do sebe pustily! 49 trestanců zemřelo

V mexickém vězení propukly obrovské nepokoje, při kterých zemřelo 49 trestanců. Válku na život a na smrt rozpoutala hádka šéfů dvou znepřátelených drogových kartelů. Ti se hádali o to, kdo je ve věznici pánem.

V mexickém vězení ve městě Monterey zemřelo 49 trestanců. Šéfové dvou drogových kartelů se totiž hádali o to, kdo má ve věznici větší moc. Do hádky se ale brzy zapojili i další vězni a hádka se tak nečekaně proměnila v hromadnou vzpouru. 3800 trestanců přitom hlídá pouze sto dozorců.

Jako zbraně posloužilo vše, co přišlo trestancům pod ruku. Ve skladišti dokonce zanedlouho vypukl požár. Chaos ale nepanoval jen uvnitř areálu, ale i před branami věznice, kde se mezitím shromáždili zoufalí příbuzní,kteří se pokoušeli dostat přes policejní zábranu.

"Chci zdůraznit, že nikdo neuprchl ani se o to nepokusil. Nikdo nepoužil střelné zbraně," uvedl mexický guvernér Jaime Rodriguez.

Související obsah

V přeplněných mexických věznicích jsou nepokoje prakticky na denním pořádku. Před čtyřmi roky při vzpouře v káznici Apodaca zemřelo 44 lidí a dalších 30 uprchlo.

Ema Klementová/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz