Sexuální zneužívání

I bez ruky a nohy znásilnil nevlastní dcery! Spravedlnost ho dostihla

Znásilnění, pohlavní zneužívání, ohrožování mravní výchovy mládeže, vydírání nebo přechovávání dětské pornografie. To je jen část zločinů, které měl podle Krajského soudu ve Zlíně spáchat na svých nezletilých nevlastních dcerách nyní šedesátiletý invalidní důchodce.

Zdeněk Schneider z Kroměřížska se měl dopustit třinácti trestných činů během třinácti let. Obě dívky měl zneužívat, když byly ještě nezletilé - jednu mezi osmým až patnáctým rokem věku a druhou od jejích dvanácti do čtrnácti let.


Podle soudu se otčímovi podvolovaly, protože ho vnímaly jako autoritu a měly k němu důvěru. Za tyto skutky byl loni v září potrestán osmiletým trestem ve věznici s ostrahou.


Související obsah


K vynesení rozsudku se ale nedostavil, tudíž s ním nevyjádřil souhlas a navíc se odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci. Případ proto znovu projednával kraj, který ale původní verdikt potvrdil. Závěrem se sluší poznamenat, že ani dneškem kauza nekončí - po opětovném odvolání obžalovaného kauza opět míří k olomouckému vrchnímu soudu.


Schneider od začátku tvrdí, že si dívky vše vymyslely. Celá kauza se totiž provalila krátce poté, co policie zjistila, že jeho partnerka jako účetní zpronevěřila tři a půl milionu korun a on jí odmítl dát peníze na uhrazení dluhu.


Podívejte se na reportáž ze září 

pez, Zdenek Čík, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz