Příšera

Co to je? Jezero vyplavilo podivnou zubatou příšeru!

Co to je? Jezero vyplavilo podivnou zubatou příšeru!
Zdroj: facebook.com

Celý svět už nějakou dobu řeší, co je to vlastně za tvora, kterého se podařilo vyfotit na břehu jednoho z australských jezer. Žiivočich totiž vypadá, jako by utekl z pravěku.

Diskutéři na sociálních sítí obviňují autora fotografie Ethana Tippera, že buď pomohl photoshopem nebo jiným programem na úpravu fotek, nebo že snímek pořídil někde úplně jinde a jen tvrdí, že podivnou potvoru našel na břehu australského jezera Macquarie.


Rozvášněné internetové "bojovníky" ovšem krotí expert na ryby a vodní život Mark McGrouther. Ten se domnívá, že jde o vzácný druh úhoře, který v jižní a jihovýchodní Austrálii žije.


I odborník ovšem podle Daily Mailu připouští, že nikdy neviděl, aby tento úhoř skončil takhle vyplavený na břehu. "Vlastně je to poprvé, co tenhle druh vidím na vlastní oči," přiznává McGrouther s tím, že tvor obvykle žije a pohybuje se ve velkých hloubkách.


Související obsah


Expert spekuluje, že úhoře možná zaháknul nějaký rybář, který ovšem rychle zjistil, že přibližně dvoumetrové zvíře jen tak nevytáhne. Tento druh úhořů se totiž při zranění divoce mrská a tak velmi snadno poškodí rybářské vybavení.


Rybáři tak nejsnáz zachrání své pruty a navijáky tím, že prostě přeříznou vlasec.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz