Teplotní rekord

Rekordní teplo probudilo včely. Umrznou v dalších dnech?

Dnešek byl možná nejteplejším dnem letošní zimy. Padaly rekordy a meteorologové naměřili i teploty přesahující 18 stupňů. Nejvíc - 19,4 stupně Celsia - dnes bylo přesně v půl třetí odpoledne v Břeclavi - Poštorné.

Mírná zima například probudila včely a v lese nacházejí mykologové druhy hub, které jiné roky rostou až o několik týdnů později. Ale čeká nás změna. V dalších dnech má sněžit, a to i v nižších polohách.


Teplá zima dokázala dnes zmást i přírodu. V lese mykologové nacházejí březnové nebo dokonce dubnové druhy hub. A ze spánku jsou už probuzené i včely. Což není zrovna ideální.


Pochopitelně, se stoupající nadmořskou výškou teplota klesala. Ještě v Trutnově bylo devět nad nulou, ve výšce 1300 metrů teploměr ukazoval dva stupně. Na Krkonoše dnes nebyl pěkný pohled. Ale lyžaři si na oblíbeném sportu ze zásady nacházejí jen to pozitivní a užívají si každou minutu.


Související obsah


Ačkoli dnes padaly rekordy, následující dny mají ukázat, že letošní zimu je počasí jako na houpačce. Už dnes v noci přijde další ze studených front. V noci klesnou teploty k nule, v úterý bude od dvou do šesti nad nulou. Na horách má být kolem nuly a opět připadne sníh, a to v nadmořských výškách už od 400 metrů. Stejný ráz počasí bude mít i středa, kdy bude mrznout i v nižších polohách a dá se proto očekávat i náledí.
 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

pez, Filip Pultar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz