Pevnost

Unikátní domek u moře: Pevnost z 1. světové války je na prodej

Unikátní domek u moře: Pevnost z 1. světové války je na prodej
Zdroj: Profimedia

Britská realitní kancelář Tepilo prodává jedinečnou nemovitost. Za v přepočtu 12 milionů korun si můžete pořídit vysloužilou pevnost, která chránila britská pobřeží před nájezdy německých ponorek a letounů. Nabízí prý skvělou příležitost k přestavbě.

Pevnost Haile Sand Fort vnikala společně se sousední pevností Bull Sand Fort v průběhu první světové války. Stavba byla dokončena v prosinci 1919. Obě pevnosti měli bránit záliv Humber, do kterého ústí několik řek. Pevnosti byly využívány během 2. světové války a několikrát na ně zaútočila německá letadla. Armáda je využívala až do roku 1956.

Teď se menší z pevností, ležící asi tři kilometry od pobřeží, se teď objevila v nabídce realitní kanceláře. Větší odkoupila už v roce 1997 charitativní organizace, která z ní chtěla udělat léčebnu pro alkoholiky a drogově závislé.

Pevnost Haile Sand Fort stojí na písčité mělčině. V průměru má 25 metrů. Pevnost byla domovem až dvou set vojáků. Na střeše má pevnost strážní věž, která nabízí perfektní výhled do okolí.

Právě výhled je jednou z věcí, na které realitní kancelář láká. Kromě strážní věže je krásný výhled také z terasy na střeše pevnosti. Případnému kupci nabízí pevnost také velké skladovací prostory. Celý objekt je vytápěný krbem na dřevo. A to vše pořídíte v přepočtu za 12 milionů korun.

Související obsah

"Někdy dostaneme nabídku, která nám skutečně vyrazí dech a tak to také bylo, když jsme dostali za úkol prodat pevnost Haile Sand fort," řekla listu The Guardian mluvčí realitní kanceláře. "Je to jedinečná možnost na přestavbu pro někoho, kdo by chtěl vlastnit kus historie."
 

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz