S úžasným nápadem přišel jeden americký zvířecí útulek. Děti tam předčítají pejskům. Mají si tak zvyknout na budoucí pobyt v rodinách a přestat se bát lidí.
Z plachých a bojácných psů chtějí ošetřovatelé v útulku vychovat společenská zvířata. Pejsci, kteří v útulcích skončí, si v předešlém životě často zažili peklo. Není tedy divu, že jsou k lidem nedůvěřiví a někdy i agresivní.
V psím útulku v americkém Missouri začali zkoušet velmi netradiční metodu, jak přimět psy, aby se lidí nebáli. Děti ve věku od 6 do 15 let absolvují desetihodinový trénink a potom je jim svěřen zodpovědný úkol. Sednou si před pejskův kotec a předčítají mu z knížky.
"Chtěli jsme kontaktem s dětmi pomoci plachým psům a vidíme, že to na ně skutečně pozitivně působí," řekl ředitel projektu Job Klepacki. V ideálním případě se pes k dítěti přiblíží a projeví zájem. Dítě jej za každý pokrok odměňuje pamlskem. Program běží už několik měsíců a má skvělé výsledky. A děti si alespoň procvičí čtení.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz