Vražda

Letitou vraždu se nedaří objasnit. Kdo zastřelil stánkaře?

Už déle než sedm let pátrají policisté na severu Čech po člověku, který v listopadu roku 2008 zabil při loupežném přepadení na tržnici v Dubí jednoho z prodejců. Chtěl mu sebrat tisíce eur, které měl jako překupník u sebe.

Po penězích šel tehdy s jasným cílem. Překupník se před jeho střelbou snažil ukrýt, přesto ho vrah dostihl a zabil před očima několika lidí. Pak beze stopy zmizel.


Dubí, listopad 2008. Dvacetiletý překupník měl u sebe tisíce eur, v českých korunách šlo o statisíce. Někdo to dobře věděl, a krátce před sedmou ráno si pro peníze přišel.


Po vzájemné potyčce se překupník snažil ukrýt v autě, možná i nastartovat a rychle zmizet. Vrah byl ale rychlejší. Pokusil se zabít i svědka, který vyběhl zjistit, co se stalo.


Bezpochyby je střelec někdo z blízkého okolí, kdo věděl s čím vším se na tržnici obchoduje. A dodnes tam klidně může spokojeně žít.


Související obsah


Loupež tehdy pachateli nevyšla. Překupník měl peníze schované v přihrádce u spolujezdce a vrah je nenašel. Vyšetřovatelé na případu stále pracují.


Není neobvyklé, že se i po letech podaří pachatele dopadnout. Předloni například policie vyřešila dvacet let starou vraždu v Mariánských Lázních. Díky svědkovi, který se rozhodl mluvit.
 

pez, Martin Kočárek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz