Vykloubení

Při prvním sexu si vymkla kyčel. Lékaři odhalili vzácnou nemoc

Při prvním sexu si vymkla kyčel. Lékaři odhalili vzácnou nemoc
Zdroj: Profimedia

Devatenáctiletá Britka by si měla užívat mladého života, místo toho nemůže dělat téměř nic. Darcey totiž trpí vzácnou chorobou, kvůli které si něco vykloubí až 20krát denně! I její první pokus o sex skočil katastrofou - vykloubila si kyčel.

Britka Darcey Kellyová trpí vzácnou poruchou nazvanou Ehlersův-Danlosův syndrom. Ta způsobuje volnější klouby, které proto často vypadnou z pouzdra. Vykloubení zažívá dívka až 20krát denně, většinou ramene, prstů nebo kyčle.

Darcey už raději přešla na tekutou stravu, protože nechce riskovat vykloubení čelisti. Nedokáže ani otevřít láhev s vodou, aniž by si vykloubila zápěstí. Po ošklivém vykloubení ramene už musela podstoupit operaci. Nejtrapnější moment, který kdy kvůli nemoci zažila, byl její první sex, při kterém si vykloubila kyčel.

"Byla jsem v té době docela mladá a sex je v takovém době už dost děsivý. I přesto jsem se snažila do toho jít a bylo to dobré. Najednou jsem ale slyšela hlasité lupnutí," popsala Darcey děsivý a trapný moment pro portál The Tap.

"Přítel ten zvuk neslyšel, ale viděl můj výraz plný bolesti, který vypadal spíš, jako bych byla znechucená. Nechtěla jsem ranit jeho ego, tak jsem řekla 'Dej mi chvilku!' a odpajdala do koupelny, abych si kyčel znovu nahodila. A pak jsem se vrátila do pokoje," vypráví dnes s úsměvem Britka.

Darceyina situace ale zrovna úsměvná není. "Když mám špatný den, ani nevylezu z postele, protože když se o to pokusím, vykloubím si snad 10 kloubů. Jednou jsem vstávala z postele a vykloubila se mi kyčel. Pak jsem spadla a vykloubila si rameno," vypráví 19letá Britka. "Když mám dobrý den, něco si vykloubím jen 6krát," doplnila.

Související obsah

Její sestra i bratr trpí stejnou nemocí, není ale tak vážná jako u Darcey. Oba sourozenci své genetické poruchy využívají - sestra pracuje u cirkusu a bratr je kaskadér. Darcey se ale bojí, že po vystudování vysoké školy nebude moci nikde pracovat na plný úvazek.

Dívka by se ale měla bát spíše o svůj život než práci. Lékaři totiž předpokládají, že se nedožije více než 35 až 40 let. "Moc je neposlouchám. Tvrdili mi, že v 18 budu na vozíčku, ale pořád jsem na nohou. Nejlepší je o tom vtipkovat a nevzdávat se," zůstává Darcey pozitivní.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vykloubení

Důležité Události

Píše se na Deník.cz