Zajímavosti

Co to je? Na dně oceánu našli podivného tvora! Už má i jméno

To, že jsme ještě zdaleka neprozkoumali všechny taje naší planety, ukazuje poslední nález vědců z amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA). Během prvního ponoru expedice Okeanos Explorer našli nový druh malé chobotnice, kterou přezdívají Casper podle roztomilého animovaného ducha.

Světlé vzdouvající se tělo s dvěma černýma očima velice nápadně připomíná roztomilého kresleného ducha, podle kterého dostal nový druh chobotnice přezdívku.

Caspera se podařilo zachytit na kameru během prvního ponoru expedice Okeanos Eplorer 2016 u havajského ostrova Necker, při kterém posádka testovala dálkově ovládané plavidlo.

"Je téměř jisté, že se jedná o nový druh, který dost možná nepatří do zatím žádného známého rodu," popsal nález Michael Vecchione z NOAA. Nejedná se tedy přímo o chobotnici, ale o nový druh, který spadá mezi osmiramenatce.

Související obsah

Kromě toho, že se jedná o zcela nový druh má tento nález ještě jednu důležitou rovinu. Jedná se nejhlouběji žijícího osmiramenatce bez ploutví a pevné schránky na světě.

Související obsah

Fotku pořídila ponorka v hloubce celých 4 290 metrů. "Všechny podobné živočichy se podařilo zatím nalézt v hloubce menší než 4000 metrů," komentoval Vecchione.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz