Rodiče

Otec prodal svou dceru (18 dní). Potřeboval peníze na iPhone!

Otec prodal svou dceru (18 dní). Potřeboval peníze na iPhone!
Zdroj: Profimedia

Tříleté vězení si od soudu odnesl devatenáctiletý Číňan. Nový iPhone a motorka mu byly milejší, než vlastní dcera. Aby si je mohl dovolit, tak novorozence prodal kupci, kterého potkal na sociálních sítích!

Podle listu The Telegraph mladí rodiče, oběma bylo teprve devatenáct let, dítě neplánovali. Když se dcera narodila, okamžitě si uvědomili, jak velká finanční zátěž to pro ně bude. Otec dítěte se nakonec rozhodl miminko prodat, aniž by o tom matka věděla.

A tak otec na čínské sociální síti QQ našel kupce, který novorozence od vypečených rodičů koupil v přepočtu za 87 tisíc korun! Muž dítě koupil pro svou sestru, která má holčičku stále v péči. Úřady zatím zvažují, co bude pro dítě nejlepší.

Otce ale trápilo svědomí, a tak se sám udal na policii, která ho okamžitě zatkla. U soudu vyšlo najevo, že si za získané peníze mladý Číňan koupil iPhone a motorku. Soudce pro to neměl pochopení a muže poslal na tři roky do vězení. Od přísnějšího trestu jej uchránilo, že se sám přihlásil na policii.

Související obsah

Jeho dnes již bývalá partnerka si od soudu odnesla podmínečný trest na dva a půl roku. Podle listu The Epoch Times vzal soudce v potaz fakt, že se dívka stará o mladšího bratra a handicapované rodiče. Během přelíčení ale dívka přišla s neskutečnou výmluvou.

"Já sama jsem adoptovaná a v mém rodném městě spousta lidí posílá své děti na výchovu k jiným lidem. Nevěděla jsem, že je to (prodej dítěte - poz. red.) nelegální!" bránila se dívka.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz