Vražda

Hrubián zbil bytného a nechal ho umřít v septiku. Hrozí mu 18 let

Až osmnáctiletý trest hrozí Radku Charvátovi, obžalovanému z toho, že v Nové Vsi na Rychnovsku zbil, a posléze hodil do septiku svého bytného. Muž umíral dlouhé hodiny.

Přímý důkaz sice chybí, ty nepřímé ovšem podle obžaloby ukazují právě na obžalovaného. Charvát však jakoukoli vinu popírá. "Podle nás ten skutečný pachatel stále běhá na svobodě. My jsme poukazovali na to, že v rodině toho zemřelého byly vážné problémy a docházelo tam i k násilí," tvrdí Charvátův obhájce Jiří Janeba.


Charvát se se svým bytným pohádal už 15. prosince 2014 a mezi oběma muži došlo i k potyčce. A ta byla pořádně brutální, protože po ní nájemce strávil dva týdny v nemocnici.


Související obsah


Když ho lékaři konečně propustili domů, muž beze stopy zmizel. O několik dní později příbuzní ohlásili, že ho pohřešují. Policistům ale trvalo celý další měsíc, než mrtvolu objevili právě v septiku na zahradě domu v Nové Vsi na Rychnovsku.


Pitva prokázala, že bytný do septiku nespadl náhodou, ale že ho někdo opět zmlátil a do jámy vhodil. V ní pak muž zemřel na podchlazení a utonutí.

pez, Filip Pultar, TN.cz

K tématu Vražda

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz