Energetický nápoj

Dívka (13) vypila energy drink a ochrnula! Další nápoj ji může zabít

Dívka (13) vypila energy drink a ochrnula! Další nápoj ji může zabít
Zdroj: facebook.com

Talentovaná Britka si jako každý den ve stánku před školou koupila energetický nápoj. Seděla na hodině, když se jí najednou udělalo zle. 13leté Caitlin náhle ochrnula pravá polovina těla a zkolabovala! Před nebezpečnými drinky teď varuje.

Třináctiletá Caitlin Fraserová si před školou ve skotském North Lanarkshire koupila energetický nápoj, který jí převrátil život naruby. Přímo z hodiny musela být převezena do nemocnice, měla totiž příznaky podobné mrtvici!

Ve škole se dívce nejdříve udělalo zle a pak učitelce oznámila, že necítí pravou stranu tváře. "Moje pravá tvář jakoby odpadla a já si jen říkala, co se děje. Po dvou minutách jsem necítila celou pravou polovinu těla," popsala Caitlin, která patří k nejlepším žákům školy.

Přivolaná sanitka školačku odvezla do nemocnice s podezřením na mrtvici. "Udělali mi všechny možné testy, CT, EKG, rentgen, odebírali mi krev," vypočítává dívka. "Pak mě převezli do jiné nemocnice a já neměla ponětí, co se děje. Hrozně jsem se bála," vzpomíná.

 

Zdroj: facebook.com

Testy ukázaly, že měla Caitlin v těle moc kofeinu, právě z energetického nápoje Emerge. "Kupovala jsem si to pití každý den o přestávce. Prodávali ho v pojízdném stánku se zmrzlinou zaparkovaném před školou i v dalších obchodech," prozradila 13letá Britka s tím, že Emerge pily i další děti.

Teď se snaží Caitlin i její maminka Laura před nebezpečnými nápoji varovat. "Doktoři říkali, že když budu tyhle drinky pít dál, můžu mít i srdeční zástavu," vypráví dívka. Laura upozorňuje především na to, že samotní výrobci před nebezpečím varují, obchodníci ale dětem energy drinky klidně prodají.

Související obsah

"Bylo by lepší, kdyby měly tyhle nápoje věkovou hranici, pod kterou se nemohou prodávat," myslí si Caitlinina matka. "Stovky dětí si ten nápoj kupují pravidelně, protože je levný a navíc barevný. Raději bych, aby pili vodu, ale co můžu dělat? Nemohu s ní být 24 hodin denně," povzdychla si.

Caitlin nakonec lékaři diagnostikovali hemiplegickou migrénu, která způsobuje přechodnou obrnu pravé či levé poloviny těla. Časté jsou také problémy s viděním a závratěmi.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz