Zajímavosti

VELKÝ TEST INSTANTNÍ KÁVY: Jak se umístila ta vaše?

Kávu si jednou za čas dopřeje skoro každý. Spousta lidí volí kávu instantní a právě tu jsme se rozhodli tentokrát otestovat. Dá se svou kvalitou rozpustná káva srovnat s tou čerstvě namletou? A jsou všechny instantní kávy stejně chutné? I na to se vám pokusí odpovědět náš odborník Petr Stupka.

Na trhu je v tomto sortimentu poměrně velký výběr a nám se tak podařilo nashromáždit rovnou 21 produktů, které jsme následně předložili k otestování našemu odborníkovi. Do malých kalíšků jsme pomocí kávové odměrky nasypali vždy stejné množství kávy a Petr Stupka si jednotlivé vzorky vždy zaléval horkou, ale ne vroucí, vodou.

Měli jsme trochu obavy, jestli takový nápor kávy organismus Petra Stupky zvládne, on nakonec ale z většiny vzorků ochutnal jen dvě nebo tři kávové lžičky, a tak nakonec testování přežil bez újmy. Nejprve Stupka kontroloval vůni vzorků před zalitím, následně pak zkoumal, jak voní a chutnají zalité horkou vodou. Testování bylo tentokrát opravdu dlouhé, kulinář se k jednotlivým vzorkům i několikrát vracel, pečlivě si dělal poznámky a bodoval.

Související obsah

Sám Petr Stupka nám po otestování přiznal, že to nebylo vůbec jednoduché. Velké množství vzorků se totiž kulináři jevilo jako velmi podobných. Nakonec jsme se však po opětovném ochutnání několika káv dobrali výsledku. Hned tři kávy se umístily na chvostu našeho žebříčku. A možná budete překvapeni! Jedná se totiž o hojně kupované kávy Jacobs Krönung, Nescafé Gold a Tchibo Exclusive. "Ne, že by byly špatné, ale přece jenom je to takové to slabší kafe," popisuje Stupka.

Jako standardní průměr označil kulinář šest vzorků kávy. Patří sem Jihlavanka Standard, káva Yellow Eclipse Standard z Lidlu, Tchibo Gold, K-Classic Café Allegro z Kauflandu, instantní káva Gold z Billy a káva Tesco Value. "Je už na každém, jestli má raději tu kávu, která více voní nebo tu, která má silnější chuť," popisuje Stupka.

Další kategorií byly lehce nakyslé kávy. Sem náš odborník zařadil kávy Casa Blanca Gold, kávu Davidoff, Café Blend Gold, Carte Noire Classic a Bellarom Gold. "To jsou kávy, které jsou výborné, ale kyselejšího charakteru," popisuje skupinu Stupka. Jako více hořké kávy pak kulinář označil pro změnu Nescafé Classic, kávu Mövenpick, Clever Gold a Tesco Gold.

Související obsah

A blížíme se do finále! Na sdíleném 2. až 3. místě se umístily kávy Green Eclipse z Lidlu a Basic Red Melange z Albertu. A vítězem se stala káva ukrytá pod číslem 7, tedy Jacobs Velvet. "Má jednoznačně nejbohatší pěnu a krásnou vůni. Je hodně univerzální, a proto jsem jí zvolil jako vítěze," chválí Stupka. Ačkoliv žádnou z káv neoznačil kulinář Petr Stupka jako špatnou, určitě by milovníkům kávy radil poohlédnout se jinde. Čerstvé pražené kávě se dle Stupky žádná instantní nevyrovná.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SKANDÁL: Budou zakázány kávové kapsle. Až však zjistíte proč, budete souhlasit

VAROVÁNÍ: Existuje větší cukrová bomba než Coca Cola! Možná ji pijete denně!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz