Vlak

Fantom z kolejí dopaden! Kluk (14) chtěl vidět vykolejit vlak!

Policisté zadrželi čtrnáctiletého chlapce, který minulý týden ohrožoval cestující vlaku na hlavní trati mezi Teplicemi a Proboštovem tím, že dával do kolejiště nebezpečné předměty. Vyšetřovatelům mladík řekl, že chtěl vidět vykolejit vlak.

Minulý týden vlaky na hlavní trati mezi Teplicemi a Proboštovem narazily do překážky na kolejišti hned dvakrát. V prvním případě se jednalo o padesátikilový kus betonu, o čtyři dny později překazil pasažérům cestu velký kámen.

Provoz musel být na několik hodin přerušen. Škoda na lokomotivě přesáhla 50 tisíc korun. Policisté zpočátku případ vyšetřovali jako obecné ohrožení na zdraví, na pachatele si ale počíhali.

Související obsah

"V pátek kolem sedmnácté hodiny přišel k trati chlapec, který na kolejiště položil větev, kterou hned vzápětí přejel projíždějící vlak," uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek. Zadržený mladík se k předchozím činům přiznal s tím, že chtěl vidět vykolejit vlak.

"S ohledem na věk pachatele bude případ v souladu se zákonem odložen, vyšetřovatelé zaslali na orgán sociálně - právní ochrany dětí podnět k podání návrhu na opatření podle zákona o soudnictví ve věcech mládeže," vysvětluje dále Vítek.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz