Jindřichohradecko

Řidič si na přejezdu nevšiml vlaku. Ten ho tlačil 300 metrů! GALERIE

Řidič si na přejezdu nevšiml vlaku. Ten ho tlačil 300 metrů! GALERIE
Zdroj: pozary.cz

K vážné nehodě došlo v úterý ráno u Děbolína na Jindřichohradecku. Řidič osobního vozu si nevšiml přijíždějícího vlaku a ten auto po kolejích tlačil ještě několik stovek metrů. Dva lidé byli těžce zraněni.

Nehoda se stala kolem tři čtvrtě na sedm ráno a údajně neměla souvislost se sněžení, podle policie za ni mohla nepozornost a porušení předpisů. Řidič Octavie ignoroval stopku a na nezabezpečený železniční přejezd vjel bez rozhlédnutí.

V té chvíli místem zrovna projížděl rychlík z Jihlavy do Plzně, který po střetu tlačil auto po kolejích ještě asi 300 metrů. V době srážky byli ve voze dva lidé, oba utrpěli těžká zranění. Přivolaní hasiči je museli z auta vystříhat. Na místě zasahovaly čtyři posádky záchranné služby.

"Záchranáři na místě nalezli v osobním vozidle dvě zaklíněné osoby. Dva mladí muži byli v bezvědomí a přímo ohroženi na životě. Prvotní lékařské vyšetření ukázalo na vážná mozkolebeční poranění a u jednoho pacienta i na poranění hrudníku," uvedla tisková mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková. Oba byli převezeni do nemocnice v Českých Budějovicích.

Související obsah

Ve vlaku cestovalo asi 55 lidí, pro které přijel evakuační autobus a převezl je do Kardašovy Řečice. Nikdo z nich nebyl zraněn. Škoda je odhadována přibližně na 125 tisíc korun, z toho 70 tisíc na vlakové soupravě.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz