Drákula

Drákulův hrad je na prodej! Podívejte se, jak upírský vládce žil

Tajemný hrad Bran v samém srdci Transylvánie nevyhledávají turisté jen kvůli architektuře. Je opředen legendami o upírech, které na tuto rumunskou památku každoročně nalákají více než půl milionu návštěvníků.

Současným majitelem středověké pevnosti je arcivévoda Dominik Habsburg. Daleko zajímavější postavou je ale ten, který hrad obýval v 15. století. Vlad III., řečený Napichovač, proslul svou krutostí a i když je v Rumunsku považován za národního hrdinu, zbytek světa ho zná jako předlohu pro hororového upíra Drákulu.

Dnes je jeho sídlo na prodej. Současný majitel se ho snaží prodat už téměř deset let, zatím ale neúspěšně. Jeho cena se odhaduje přibližně na 140 milionů dolarů (v přepočtu asi 2,7 miliardy korun). Dominik Habsburg by se ale spokojil s 'pouhými' 80 miliony dolarů (1,9 miliardy korun).

Související obsah

V minulosti ho nabízel i rumunským úřadům, pořídit si ho ale může kdokoli. Jediným přáním Habsburga je, aby byl hrad i nadále využíván jako turistická destinace. Podívejte se do míst, kde žil muž, který své nepřátele nelítostně napichoval na kůl a dal vzniknout nejděsivějšímu upírovi na světě.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz