Festival

Jarní Festival Evolution proběhne již tento víkend

Jarní Festival Evolution proběhne již tento víkend
Zdroj: TN.cz

Ve dnech 18. – 20. března 2016 na Holešovickém výstavišti najdete inspiraci i rady (nejen) pro výživu – začíná tradiční Festival Evolution. Návštěvníci zde najdou pod jednou střechou vše, co souvisí se zdravým životním stylem, od nákupů přes ochutnávky a poradny až po festivalové programy pro celou rodinu. Velká část nabídky vystavovatelů i programové části se bude týkat právě výživy – představí se to nejlepší z certifikovaných biopotravin, přírodních produktů, kvalitních regionálních potravin nebo produktů pro různé výživové styly, jako vegetariánství, veganství, živá strava, atd.

V hlavní roli festivalového programu – zdravý životní styl
Odborníci z řad lékařů a výživových poradců se zaměří na zdravou stravu a zdravý životní styl a doporučí nám mimo jiné, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování. Experti, kteří se zaměří na kvalitu a složení potravin a dalších výrobků, nám poradí, jak se vyznat v etiketách, jak rozeznat opravdu kvalitní výrobky a jaké mají zdravotní přínosy či rizika výrobky, které běžně kupujeme.

Nejen pro ty, kteří hledají novou inspiraci do kuchyně, jsou určeny přednášky a besedy o různých výživových směrech – např. rawfood stravě, vegetariánství, vitariánství, tradiční čínské dietetice nebo o dietních režimech.


Co radí odborníci?
Většina veřejnosti nechápe, co odborníci myslí "pestrou vyváženou stravou“. Obtížné je realizovat nic neříkající obecná doporučení typu "snižte konzumaci jednoduchých sacharidů“, která bývají odtržená od reality běžného stravování. Existuje řada studií, které upozorňují na to, že v podstatě na každé potravině lze najít „něco pro a něco proti“.


Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc., badatelka, profesorka, publicistka a autorka bestsellerů o zdravém životním stylu, doporučuje: "Zdravě jíst, tj. všeho s mírou, méně je více. Jíst jednoduchou a zdravou stravu z přírodních zdrojů. Vynechat hotová jídla, sladké kupované dezerty, slazené nápoje, uměle obarvené potraviny, výrobky s dlouhodobou trvanlivostí.

Zvýšit konzumaci zeleniny, každý den sníst jídlo všech chutí a několika barev. Ovoce jenom v 1–2 porcích. Hlad je nejlepší kuchař, prospěšný je intermitentní půst (jíme jenom po 8 hodin denně, ve zbytku času tělo odpočívá).“

Zdroj: TN.cz

Tři dny nabité programem
Festival Evolution, to jsou především tři dny doslova nabité programem, ve kterém svá témata představí více než 150 českých a zahraničních osobností. Na festivalu se představí lékaři zastupující konvenční či celostní medicínu, prostor dostanou praktici alternativní léčby a dojde i na osvědčené rady našich babiček.

Výživoví poradci se zaměří na správnou výživu, profesionálové z oblasti kosmetiky doporučí, které přípravky zvolit a ekonadšenci se podělí o nápady, které jsou nejen šetrné k přírodě, ale pomohou i uspořit výdaje na domácnost. Tím ale program zdaleka nekončí – mezinárodní koučové poradí, jak naplno využít svůj potenciál, psychologové se podívají na naše vztahy a pedagogové představí nejnovější trendy vzdělávání pro děti i dospělé.


Velký ohlas mají tradičně poradny a přednášky zaměřené na děti a maminky, lékaři, pedagogové a další odborníci se zaměří na aktuální témata od bezplenkové metody, stále populárnějších lesních školek, přes správnou výživu, péči o dětské zoubky až po osobní rozvoj dětí.

www.festivalevolution.cz
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz