Petr Kramný

Kramného fanklub: Posílali mu tisíce korun i léky na uklidnění

Kramného fanklub: Posílali mu tisíce korun i léky na uklidnění
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Než čeští vyšetřovatelé obvinili Petra Kramného z vraždy manželky Moniky a dcery Klárky, těšil se výrazné podpory veřejnosti. Podporu mu nabízeli nejen rodina a přátelé, ale i zcela neznámí lidé. Zájem o čerstvého vdovce projevovaly i ženy!

Už během pobytu v Egyptě se s Petrem Kramným spojila celá řada přátel, s nimiž byla rodina jen v omezeném kontaktu. Kramný se během svého prodlouženého pobytu začal třeba bavit se sestrou Lenkou nebo s tetou Vlastou, která za dobu, co Petr Kramný žil s Monikou, navštívila rodinu jen dvakrát.

Po jeho návratu do České republiky jej začaly oslovovat ženy. Měsíc poté, co se vrátil do České republiky, jej oslovila Kateřina J., s níž se později i intimně sblížil. Kramného znala z dřívějška. U soudu vypověděla, že mu jej bylo líto, proto ho oslovila. Druhá milenka Šárka L. Kramného zase kontaktovala proto, že ji v televizi přitahoval.

Kramný se vedle povzbuzujících slov dostával od fanoušků i peníze! O dopise lékaře Karla K žijícího v Rakousku média informovala už v roce 2014. Z písemného odůvodnění rozsudku, které má redakce TN.cz k dispozici, ale vyplývá, že kromě vřelých slov poslal Karel K. Kramnému i peníze!

Související obsah

"Potvrdil, že v listopadu 2013 napsal obžalovanému podpůrný dopis, přiložil do obálky 5 000 Kč a nějaké doplňky proti stresu, zároveň ho pozval na krátkou návštěvu Vídně a nabídl mu v případě zájmu zodpovězení nějakých medicínských otázek," píše soudkyně Gilová v odůvodnění rozsudku.

Za tři týdny přišla lékaři odpověď, děkovný email od Petra Kramného. Toho znovu kontaktoval před Vánocemi s radami, jak toto složité období přežít. To ale lékař Karel K. netušil, že Petr Kramný tráví Štědrý den s novou partnerkou Kateřinou J., o které Karlovi K. tvrdil, že je to jen přítelkyně Moniky, které půjčil šaty na ples. Během vánočních svátků si navíc začal intenzivně psát s Šárkou L.

Související obsah

"I to svědčí o tom, že obžalovanému nečiní žáden problém upravovat si sdělované informace tak, aby vyznívaly v jeho prospěch," vyjádřila se soudkyně Gilová v rozsudku k tomu, že Kramný před Karlem K. vydával Kateřinu jen za přítelkyni Moniky a zamlčoval jejich vztah.

Kramný nakonec projevil zájem o osobní setkání. V prvním lednovém týdnu roku 2014 Karlovi K. volal a domluvil si s ním osobní schůzku v Novém Jičíně. Na ní s ním detailně probíral okolnosti úmrtí Moniky a Klárky, v závěrech, jak k úmrtí Moniky a Klárky došlo, se ale podle rozsudku rozcházeli. "Rozcházeli se s obžalovaným se závěrem, že k úmrtí manželky a dcery došlo pravděpodobně na základě infekce, náhodné nebo úmyslné otravy," píše se v rozsudku.

O propuštění Petra Kramného z vazby rozhodoval Vrchní soud:

Kauze Petra Kramného se věnoval i pořad Vaše téma. Moderátorka Marcela Škábová zpovídala soudního znalce Františka Vorla, jehož znalecký posudek jasně potvrdil, že Monika a Klárka zemřely v Egyptě na zásah elektrickým proudem.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz