Domácí

Při honičce zastřelil spolujezdkyni, podle soudu ji expolicista neviděl

Obvodní soud pro Prahu 5 zprostil obžaloby bývalého policistu Jiřího Tišlera. Tomu hrozilo až šest let vězení za to, že při automobilové honičce zastřelil spolujezdkyni z ujíždějícího auta. To navíc bylo kradené a řídil ho recidivista Václav Hlinovský, který se prý snažil policistu přejet. Podle soudu se nepodařilo prokázat, že by Tišler ve chvíli, kdy střílel, věděl o spolujezdkyni.

Expolicista a dnes voják z povolání Jiří Tišler na jedné straně, recidivista Václav Hlinovský na druhé. A mezi nimi smrt pětadvacetileté Michaely. Mrazivá noc na 1. února 2012, policisté chtěli zastavit kradené auto s polepy taxislužby. Jenže Václav Hlinovský zběsile ujížděl. Na Strakonické ulici naboural do policejního vozu a pak málem přejel řidiče, který vyskočil. Ten začal pálit.

Většina z devíti ran šla do kol, dvě ale zasáhly dívku na sedadle spolujezdce. Ta zemřela na místě. Jenže u soudu se nic takového neprokázalo. Tišler se mohl po vynesení verdiktu obejmout s blízkými a odešel s čistým štítem.

Mladík nechal mrtvou dívku na sedadle a z vozu utekl. Chytili ho po týdnu na Berounsku. Václav Hlinovský už si odseděl čtyři roky vězení za útok na policistu, za krádež auta a za to, že řídil i přes soudem stanovený zákaz.

Související obsah

Rodina dívky se s verdiktem nejspíš nesmíří. A je tak pravděpodobné, že budou soudy pokračovat.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz