Sprejer

Sprejeři z Karlova mostu jsou odhaleni! Z Česka radši utekli

Pražská kriminálka jde po dvou mladících, kteří v únoru posprejovali Karlův most. Policisté je našli ve Francii a požádali své zahraniční kolegy o mezinárodní pomoc. Vandaly může jejich hloupý nápad přijít draho - hrozí jim až tři roky vězení.

Za úspěchem vyšetřování stojí pražští policisté z Bartolomějské ulice. "Díky usilovné práci na tomto případu se jim podařilo okruh podezřelých zúžit na dvě konkrétní osoby žijící ve Francii. Celý případ si proto následně převzali kriminalisté, kteří již své zahraniční kolegy požádali o spolupráci cestou právní pomoci," informovala tisková mluvčí policie Iveta Martínková.

Související obsah

Jména ani bližší podrobnosti k vytipovaným podezřelým neuvedla. Přiznala, že ačkoli vyšetřování vstoupilo do nové fáze, je teprve na jejím začátku. "Spolupráce s francouzskými policisty je však na samém prvopočátku a je otázkou, kdy se pražští kriminalisté dočkají konkrétních výsledků," dodala Martínková.

Vandalové posprejovali most v únoru, kdy nastříkali nápisy hned na několik metrů historického zdiva. Na most postavený za dob Karla IV. načmárali své podpisy. Čmáranice odstranila následující den Technická správa komunikací.

Policisté se od počátku domnívali, že pachatelé byli zřejmě cizinci. Čeští sprejeři se totiž památkám zpravidla vyhýbají. Ostatně poslední útoky na české památky, konkrétně na Národní divadlo, měli také na svědomí turisté, jednou Japonec a podruhé dvojice Francouzů.

Související obsah

Není jasné, zda k nalezení pachatelů přispěly záznamy z bezpečnostních kamer. Je na nich zachycena dvojice mužů. Jeden stříká na kamenné zábradlí svůj podpis, tag, druhý přitom hlídá. Kamery ale zachytily oba muže také ve chvíli, kdy si kupovali občerstvení.

Podívejte se na únorovou reportáž:

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz