Bydlení

Americký retro karavan vás dostane nejen svou velikostí

Americký retro karavan vás dostane nejen svou velikostí
Zdroj: facebook.com

Co je retro, to je v poslední době velice vyhledávané, lidé nosí retro oblečení a šperky, pořizují si starý opotřebovaný nábytek a rádi vzpomínají na doby minulé. Některé věci z minulosti ale těm dnešním mohou jen stěží konkurovat. Jak by si vedl americký karavan z 50. let?

Ve Spojených státech bylo dříve zvykem stavět všechno ohromné a masivní a netýkalo se to pouze silnic a domů. Výjimkou není ani karavan Vagabond camper z roku 1953, který se na konci loňského roku objevil na sociálních sítích k prodeji.

Z venku karavan trochu připomíná tank, nicméně to není to, co je na něm nejzajímavější. I když je karavan starší, má až na pár změn původní interiér včetně dobového vybavení a to v podobném stavu, ve kterém bylo už v 50. letech.

Co se změn exteriéru týče, karavan potřeboval přelakovat a nová kola. Interiér také pocítil pár změn. Majitel nechal vyměnit poškozené čalounění a zrekonstruovat podlahu, nicméně vše ostatní, jako je například dřevěné obložení, je původní.

Vybavení bylo postaveno pro život, většina spotřebičů je tak extrémně odolná a poctivě slouží dodnes. Obří kuchyň nabízí až nevídaný prostor, ohromnou ledničku, sporák s troubou i dřez. Jen málo karavanů dnešní doby počítá s tak prostornou kuchyní.

Související obsah

Obývací pokoj nabízí dostatek prostoru pro několik lidí, kteří by chtěli v karavanu trávit společný večer. Ještě překvapivější je velikost koupelny, která má normální sprchu a záchod. Po dlouhém a náročném dni si může unavený člověk dopřát bublinkovou koupel ve vaně, která je sice trochu menší, ale člověk se do ní vejde.

V neposlední řadě je potřeba zmínit obří ložnici. Ta je vybavena dvěma dvoulůžkovými postelemi. Takový prostor a luxus nabízí jen málo moderních karavanů.

Související obsah

Masivní karavan nabízí na cestách komfort tradičního domu, je tak otázkou, zda jde ještě o karavan na kempování nebo dům na kolech, rozhodně ale nabízí vše, co lze od pojízdného bydlení očekávat. Karavan je k mání za 75 000 dolarů (přibližně 1774500 korun).
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz