Armáda

Chcete do armády? Nábor je v obchoďáku, ne každý uspěje

Chcete do armády? Nábor je v obchoďáku, ne každý uspěje
Zdroj: Ministerstvo obrany ČR

V Praze dnes probíhá velký Army den, během kterého si lidé mohou nejen prohlídnout veškeré možné vybavení, které mají vojáci k dispozici, ale dokonce se i zapsat do armády!

V pražském obchodním centru Atrium Flora dnes probíhá Army den - celodenní akce s bohatým programem, během které se návštěvníci mohou pokochat výzbrojí a výstrojí, kterou má Armáda ČR a Hradní stráž k dispozici, ale také mobilní technikou - včetně té obrněné.

K vidění bude například i lehké obrněné vozidlo Iveco, Land Rover Kajman, pyrotechničtí roboti, přenosný protiletadlový komplet, nebo motocykly Hradní stráže.

Cílem dnešní akce však není jen prezentovat vybavenost české armády, ale také získat nové posily. Podle Generálního štábu přijde do rekrutačních středisek okolo 250 zájemců týdně a armáda chce jen za tento rok nabrat více než 2000 nových vojáků.

Související obsah

Zájem je i o aktivní zálohy. Jen v lednu a v únoru přibylo 70 vojáků. Veškeré přihlášky uchazečů pak budou přijímat pověření zástupci kromě jiného i na dnešní akci.

"Organizací této akce chceme lidem ukázat, že příslušníci armády mohou být příjemnými společníky i v tak netradičním prostředí, jakým je obchodní centrum. Chceme také představit resort obrany jako spolehlivého a atraktivního zaměstnavatele a získat tak další zájemce o službu v armádě,“ uvádí plukovnice Lenka Šmerdová.

Nikol Kudrnáčová/lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz