Matěj Stropnický

Stropnický: Nejsem zlatá mládež, nemůžu za vaše pos*aný životy

Stropnický: Nejsem zlatá mládež, nemůžu za vaše pos*aný životy
Zdroj: Profimedia

Slovní přestřelka mezi šéfem Pirátů Ivanem Bartošem a předsedou Strany Zelených Matějem Stropnickým baví český internet. Stropnický se vyznal ze svých mládežnických brigád, odmítl, že by patřil mezi zlatou mládež a vzkázal, že nemůže "za vaše pos*ný životy"...

Přestřelku odstartoval útok lídra Pirátů na Matěje Stropnického. "Matěj je golden kid z VIP rodiny, student, který se šel věnovat politice a aktivismu. Já jsem už na škole normálně pracoval a pracoval jsem i v době vedení Pirátské strany na seniorních pozicích nejen v IT. Matějovy ideály mají akademický základ, jeho percepce reality je ovlivněná mládím stráveným v politice,“ řekl Bartoš v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Netrvalo to ani pár hodin a Stropnický reagoval na Facebooku. Sice přímo nezmínil Bartošovo jméno, ale výrazy "golden kid/zlatá mládež" dostatečně jasně dokládají, že Stropnický vrací úder Bartošovi.

Související obsah

"No už mi to fakt leze krkem. Jaká já jsem zlatá mládež? Od šestnácti jsem půlku léta trávil na brigádách, abych si vydělal na tu druhou - průvodcoval jsem postupně ve Vranově, v Litomyšli, na Rožmberku a v Českém Krumlově za 38 Kč na hodinu, příplatek za každý světový jazyk 2 Kč. Během školního roku jsem ve stejnou dobu víkend co víkend chodil na osmihodinové směny 22-6 hod zametat pražské ulice. Jo, v tý voranžový vestičce s logem Pražské služby (tu firmu jsem měl teď na starost loni na magistrátu), v pauze jsem s bezdomovci na kartónech podřimoval ve vestibulech stanic metra," líčí Stropnický své dospívání a pokračuje ve výčtu zaměstnavatelů.

Související obsah

"Po gymplu jsem nastoupil souběžně s vejškou do Literárních novin za 10 tis hrubého jako redaktor - na asi pět let, pak přišly další dva roky v Deníku Referendum za 15 tis hrubého. No, jsem novinář, PROTO jsem nešel dělat redaktůrka počasí na iDnes, jako většina mejch spolužáků, ani do PR agentury ňáký kosmetický firmičky. Jmenoval jsem se stejně už v roce 2006, kdy jsme získali na Žižkově 10% ve volbách, znovu stejně o čtyři roky později, kdy jsme měli 20%, a zas tak 2014, kdy jsme dali už 27%. Prostě mám dobrý jméno, život ve vatě, už je to tak, práce v tom není žádná. Nemůžu za vaše pos*aný životy. Snažím se je podle svýho nejlepšího svědomí zlepšit," uzavřel přestřelku s Bartošem Stropnický.

ČTĚTE TAKÉ:

Najděte si brigádu i na malém městě
Jak získat tu nejlepší brigádu na léto
Skloubit rodičovskou dovolenou a práci? Jde to!
7 tipů, jak si přivydělat s pomocí internetu

tn.cz / gar

K tématu Matěj Stropnický

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz