Rvačka

Brutální rvačka ve Stříbře byl dohodnutý souboj. Skončil v krvi

Brutální útok před diskotékou ve Stříbře byl podle jednoho z aktérů předem domluvená rvačka. Televizi Nova to dnes řekl sám útočník. Muži mezi sebou měli prý dlouholetý spor a jednalo se o vyřizování účtů.

Videonahrávku, na které mladík cizinci dupe na hlavu, má policie. Nikdo ale zatím nebyl obviněný. Z toho, co je na záznamu, tuhne krev. Mladík muži přetáhne tričko přes hlavu, a pak ho vší silou hodí na zem. To mu ale zřejmě nestačí, a tak bezvládnému muži mu dupne na hlavu. "Ten napadený se vlastně neměl šanci ani bránit," popsala svědkyně Martina Tuková.

Mladíci se poprali přímo před diskotékou na náměstí ve Stříbře. Už vevnitř se domluvili, že si účty půjdou vyřídit ven. "Já jsem za nim přišel v klubu a řekl jsem mu, vzpomínáš si na mě? A on jo. Dáme si to jako chlap s chlapem? A on jo, jdem. Jenom ty a já a šli jsme," popsal začátek rvačky její vítěz Radek Novák.

Související obsah

Mladíci mezi sebou mají údajně několikaleté spory a rvačka byla prý pouze jejich vyvrcholením. "Vyšli jsme ven a jelikož vím, že prostě on to taky umí, protože jsem od něj dostal do držky já - to bohužel nikdo nenatočil - tak jsem začal první..." svěřil se Novák.

Verzi o jedné předchozí rvačce potvrzuje i Pavel Prchal, provozovatel diskotéky. "Karta se vlastně teď obrátila, protože poprvé ten Polák napadl toho člověka. Ale vyvrcholilo to tak, jak to vyvrcholilo - oko za oko, podle nich," tvrdí majitel diskotéky.

Související obsah

Zpětně je to líto i muži, který cizince brutálně zbil. "Omlouval jsem se mu. Napsal jsem mu omluvnej dopis, že mě to fakt strašně mrzí, že doufám, že je v pořádku. On mi napsal, že je v pohodě, že to nemám dál řešit," tvrdí Radek Novák.

Cizince už z nemocnice pustili domů, podle jeho setry je v pořádku. Policisté rvačku zatím kvalifikovali jako přečin výtržnictví a ublížení na zdraví. Za to hrozí pachateli až tři roky za mřížemi. Policisté ale vyšetřují i ty, kteří bitce přihlíželi a nezavolali policii.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz