Domácí

Čáslavská skládka opět hoří! Zasahuje 11 hasičských jednotek

Čáslavskou skládku zachvátil v noci na pátek rozsáhlý požár, který se hasičům podařilo dostali pod kontrolu až v ranních hodinách. Na místě zasahovalo 11 hasičských jednotek, kvůli špatné dostupnosti pro pozemní jednotky byl na pomoc povolán policejní vrtulník s bambi vakem. Na místě také působí chemická laboratoř.

Požár byl nahlášen těsně po půlnoci, na místo okamžitě vyrazilo větší množství hasičských vozů, celkem se na místo sjelo 11 jednotek. Skládka se rozkládá na ploše přibližně 100 na 250 metrů, kvůli špatné přístupnosti a rozsahu požáru využili hasiči pomoc policejního vrtulníku s bambi vakem.

Díky společnému úsilí se k ránu podařilo dostat oheň pod kontrolu, požár by měl být v každé chvíli lokalizován. Hasiči ale budou na místě ještě několik hodin skládku dohašovat a pozorně sledovat.

Kvůli monitorování nebezpečných látek v ovzduší na místě také působí chemická laboratoř Kamenice, ty se ale naštěstí neobjevily.

Díky příznivým meteorologickým podmínkám mohli obyvatelé Čáslavi zůstat ve svých domovech. Kdyby se kouř šířil na město, je možné, že by někteři z nich museli být evakuováni. V rámci požáru byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu z celkových čtyř.

Související obsah

Není to poprvé, co čáslavská skládka hoří. K požáru zde došlo loni v červenci, kdy museli hasiči s ohněm bojovat několik hodin.

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz