Prázdniny

Zapomeňte na Chorvatsko! Tyhle dovolené vás vyjdou ještě levněji

Zapomeňte na Chorvatsko! Tyhle dovolené vás vyjdou ještě levněji
Zdroj: Thinkstockphotos

Milujete dovolenou u moře, ale jediná destinace, kterou si podle vás můžete dovolit, je Chorvatsko? Omyl! Za stejné peníze si můžete dopřát daleko větší exotiku.

Unikátní žebříček nejlevnějších dovolenkových destinací sestavil britský web businessinsider.com. Vybral celkem 19 míst, kde za pobyt zaplatíte nejméně a jsou mezi nimi kromě evropských zařazena i místa hodně exotická.

Při výběru se zaměřil na šest oblastí, které by mohly každého turistu zajímat - kolik stojí tříkilometrová cesta taxíkem, noc v hotelu, jídlo v restauraci, pivo, káva a lahev vína. Je nutné upozornit na to, že u každé destinace uváděl průměrné ceny, byly do ní tedy započítány i ty nejluxusnější hotely a restaurace.

Znamená to, že když už se na některé z těchto míst vydáte, zaplatíte ještě výrazně méně. Ceny uvedené v tabulce jsou platné spíše pro nadstandardní podniky. Například za peníze, které podle tabulky stojí noc v hotelu v Praze, byste si mohli dovolit bydlet v čtyřhvězdičkovém hotelu na Praze 4.

Související obsah

Uvedené destinace ale mohou posloužit jako inspirace, protože když už si za tyto ceny můžete pořídit luxusní hotel, představte si, kolik by stálo obyčejné bydlení. Zkuste pro změnu vyměnit nudné Chorvatsko za srovnatelně drahou exotiku!

ČTĚTE TAKÉ:

Rybníky léčí srdce, moře kůži, hory astma a exotika stres
Pokochejte se pohledem: Tohle je 10 nejkrásnějších pláží světa!

mom, TN.cz

K tématu Prázdniny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz